32_20240103_092050.jpg
226_20231009_094644.jpg

Turnaj fotbalových školiček

Benjamínci poprvé na turnaji

V sobotu se na trávníku fotbalového hřiště FK Bystřice pod Hostýnem konal Uher festival pro ročníky 2017 a mladší hráče s názvem Turnaj fotbalových školiček. V rámci krásného podzimního dopoledne se turnaje zúčastnilo 8 fotbalových klubů z širokého okolí, kteří vytvořili celkem 16 týmů. Turnaj se hrál na čtyřech hřištích o rozměrech 18x11 metrů s mantinely a zápasy trvaly 12 minut.

TJ Chvalčov FC Zlín TJ Sokol Opatovice FK Štípa 1.FC Viktorie Přerov FK Bystřice pod Hostýnem FC Želatovice Spartak Hluk

Člensky bohatá kategorie přerovských benjamínků provedla na turnaj nominaci jedenácti hráčů na základě fotbalové úrovně a zralosti pro turnajový režim. Zralost je důležitá, protože umožňuje dětem zvládat náročnější herní situace a maximálně si užít hru.

Sestava: Skácel Samuel, Gebauer Kryštof, Jarolík Dominik, Nezhyba Richard, Macháček Matyáš, Zimmermann Jakub, Bordochas Adam, Cygánek Mikuláš, Přikryl Daniel, Tomaník Tomáš, Kolomazník Viktor

Hráči přerovské Viktorky na turnaji předvedli bojovné výkony a za své nasazení si zaslouží všichni velikou pochvalu. Trenéři zvláště vyzdvihují dva nováčky týmu. Adámka Bordochase z týmu A za jeho rozvážnou a klidnou hru, která byla důležitým herním pilířem týmu. Z týmu B Matyáška Macháčka za svou urputnou bojovnost a rychlost, které týmu pomohly k několika výhrám.

Pořadatelé turnaje se postarali o organizaci na vysoké úrovni, což vedlo ke skvělému turnaji, který měl vše, co hráči i fanoušci mohli potřebovat. Turnaj byl pro všechny zúčastněné skvělou zkušeností. Děti si užily fotbalovou radost a rodiče se mohli pobavit a podpořit své ratolesti. V kombinaci s krásným počasím a četnou diváckou návštěvností se jednalo o atmosféru, která vedla k naplnění dětské spokojenosti. Na závěr turnaje byli všichni účastníci vyznamenáni medailí, jelikož v této kategorii je důležitější pocit ze hry než výsledek.

Ivo Mokruš