so 6. 5. 2023 16:30 @ Přerov, MSD-E, 21. kolo

Tři body putují na Valašsko

1.FC Viktorie Přerov : FC Vsetín 0:3 (0:1)

Branky: 13´ Zbranek, 58´ Mlýnek, 70´ Javora (vlastní)

Sestava 1.FCV: Mikeš - Hretsajčuk, Javora, Kuča D., Kuča F. - Kocian - Řezník, Repček, Mirvald, Masný - Otáhal

Skoro existenční utkání na domácí půdě se Vsetínem jsme nezvládli. Krize se začíná prohlubovat a jak z ní ven ví asi málokdo. Do konce soutěže chybí jen pět utkání a my nutně potřebujeme bodovat naplno aspoň v jednom z nich. Které to bude ví bůh. Zázraky se dějí, tak to třeba vyjde teď na půdě Šternberku. Jak už jsem psal, doma se Vsetínem to nevyšlo a zápas moc fotbalové krásy nepobral. Neviděl jsem ho tentokrát, o to hůře se mi píše.

V první půli jsme měli tři šance, z nichž ta Řezníka volala po gólu asi nejvíce. Sám před gólmanem a střela do něj. Trápíme se hodně a ty branky prostě ne a ne. Navíc bez zraněného Kašpárka to bude ještě těžší. Náš útočník se zranil v derby a jak to sním bude do konce sezóny neví ani on sám. Další věc, jež nás trápí jsou obranné standartky. Dnes jsme z nich dostali všechny tři branky. Ta první přišla ve 13´ po rohu hostí. Tímto výsledkem skončilo i první dějství.

Jestliže první půle byla fotbalově chudá, ta druhá byla ještě horší. Nám se nedařilo nic a hosté přidali další dvě branky. V 58´ rozehráli trestný kop na půlce a bohužel pro nás skončil brankou na 0:2. Poslední úder přišel opět z rohového kopu. Nešťastný vlastní gól a dílo zkázy bylo dokonáno. Konečný výsledek 0:3 hovoří za vše.

Zřejmě nemá cenu se v tom vrtat. Situace je taková, jaká je a musíme si z ní pomoci sami. Je třeba si uvědomit, že teď už hrajete i za klub a za všechnu tu mládež. Nezbývá než se vzchopit a zkusit získat aspoň bod po bodu. Nevěřím tomu, že jste zapomněli hrát fotbal nebo spíš vyhrávat. Tohle je jen o hlavě a do dalšího zápasu je třeba ji mít čistou.