Šťastná výhra v závěru

1.FC Viktorie Přerov : FK Bohumín 4:3 (2:2)

1.FC Viktorie Přerov : FK Bohumín. 4:3 (2:2)

Branky: Kašpárek 2x, Mirvald, vlastní

Sestava 1.poločas: Václavíček - Hretsajčuk, Kuča, Javora, Řezník - Kocian - Masný, Caletka, Mirvald, Vyroubal - Kašpárek

Sestava 2.poločas: Mikeš - Otáhal, Kuča, Javora (60' Hretsajčuk), Řezník - Mirvald - Masný, Caletka (60' Vyroubal), Kratochvíl, Repček - Kašpárek

Předposlední přípravné utkání odehráli naši muži v Hranicích proti Bohumínu. Zápas měl pikantní nádech v podobě souboje bratrské dvojice Václavíčků. Na naší straně v bráně Filip a v barvách Bohumína dlouholetá opora zadních řad Viktorky Ondra. To vše pod přísným dohledem "Albyho" nejstaršího.

Samotný zápas byl velmi vyrovnaný od první minuty. Zkušený tým ze severu Moravy hrál velmi organizovaně v defenzívě a mnoho prostoru nám nedával. Jedno okénko se však našlo. To když v 5' prošel Mirvald a z hranice vápna vystřelil, vyražený míč pak za záda gólmana poslal Kašpárek, 1:0. Bohužel, byla to na dlouhou dobu poslední šance z naší strany. Navíc jsme se dopouštěli chyb v obraně a soupeř jich dokonale využil.

Nejdříve přišlo vyrovnání po střele uvnitř pokutového území a poté, po špatné komunikaci obrany, překonal Václavíčka útočník hostí tváří v tvář, 1:2. Jsou to velmi laciné branky a stojí hodně sil se pak vrátit zpět do utkání. Na tomhle budeme muset ještě zapracovat. Na mladickou nezkušenost se stále vymlouvat nemůžeme. Poslední slovo první půle jsme nakonec měli my. Centr Masného na zadni tyč uklidil hlavou do brány Mirvald, 2:2. Tímto výsledkem skončila i první půle.

V té druhé jsme měli opticky trošku navrch, ale bez výsledku. Do nějakých větších šancí nás soupeř nepustil nebo jsme se o ně připravili vlastní nepřesností. O to více lahodila oku akce, jež předcházela třetí brance. V rohu hřiště se dostal k míči Řezník, poslal jej před vápno Repčekovi. Přišla narážečka zpět na Řezníka, patička Repčekovi a naservírovaný balón na zlatém podnose Kašpárkovi, 3:2. Nádherné, když všechno vyjde takřka na jeden dotek.

Dlouho jsme se z vedení neradovali. Po rozehrávce se hosté dostali k zahrávání rohového kopu a míč se opět třepetal v síti. Prudký centr si na bližší tyči našel hráč soupeře a hlavou jej poslal do šibenice, 3:3. Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně. Měli jsme však štěstí. Centr Kratochvíla našel před bránou Repček a pokusil se přehodit gólmana. Ten míč chytil, jenže po srážce z vlastním hráčem mu vypadl z ruky za brankovou čáru. Tato branka rozhodla o naší výhře 4:3.

Další kvalitní soupeř v přípravě. Výborná organizace hry, zkušenosti, nebezpeční směrem dopředu. Kvalitní prověrka směrem k jarní části. Nebylo to dnes sice pravé ořechové z naší strany, ale máme ještě čtrnáct dní čas vše doladit. Generálku odehrajeme příští pátek v Bílovci proti Frenštátu. Pak už vzhůru do jarních bojů.