so 20. 5. 2023 17:00 @ Přerov, MSD-E, 23. kolo

1.FC Viktorie Přerov : TJ Skaštice 0:2 (0:2)

Branky: 5´ Beneš, 9´ Číhal

ČK: 54´ Kašpárek, 74´ Repček - 74´ Skyba

Sestava 1.FCV: Mikeš - Hretsajčuk, Kuča F., Javora, Řezník - Kocian (64´ Vyroubal) - Masný (68´ Otáhal), Mirvald, Repček, Caletka (46´ Pistovčák) - Kašpárek

Zápas pravdy nás postavil před kruté zjištění. Většině hráčů zimní pauza odnesla zbytky formy, které ještě zůstaly z minulé sezóny. Horší je ale to, že někteří spíš nechtějí. Poslední dvě utkání jsem neviděl, ale dnešek mi stačil, abych si udělal obrázek.

Prvních pět minut jsme si na soupeře ze Skaštic vyšlápli. Stihli jsme si vytvořit tři šance, jenže na našem kontě svítila stále nula v počtu vstřelených branek. Jak už to tak u nás bývá zvykem, přišla první návštěva hostí do našeho vápna a prohrávali jsme 0:1. Za tři minuty kopal soupeř rohový kop a prohráváme 0:2. To ještě nikdo netušil, že je po zápase. Na naše hráče opět padla deka a bylo jasné, že ani dnes neuvidíme žádný gól v síti soupeře.

Druhý poločas byla jen nuda a šeď. Diváků na tribunách ubývá a bude opět dlouho trvat, než je tam opět přilákáme. Otrávenou atmosféru už jen doplnila zbytečná vyloučení. Nejdříve Kašpárek dostal druhou žluto kartu za faul, to by až tak nevadilo, horší je, že ta první byla za zakopnutí míče a tudíž úplně zbytečná. Ještě hůř se zachoval Repček. V době, kdy hrajeme v desíti, šlápne na soupeře a zřejmě se tak odstavil do konce sezóny. Zbytečné a neomluvitelné oslabení týmu ve chvílích nejtěžších.

Řekněme si to na rovinu. Vypadá to, že se s největší pravděpodobností zachráníme. Bude to ale jen díky reorganizaci soutěže. Příští rok už bude sestup klasický a pokud se tomu chceme vyhnout, je čas začít budovat nový tým. Někteří chtějí odejít, jiní zůstat, na těch budeme stavět. Potěšilo mě i zjištění, že hráči, kteří to zkusí ve vyšší lize a neuspějí, zůstanou i příští rok mezi námi. Škoda jen, že ne všichni jsou takoví srdcaři.