so 1. 4. 2023 15:30 @ Přerov, MSD-E, 16. kolo

Z ostudy málem kabát

1.FC Viktorie Přerov: FC TVD Slavičín 0:3 (0:3)

Branky: 21' Žůrek, 22' Vincour, 36' Žůrek

Sestava 1.FCV: Mikeš - Řezník, Kuča, Javora, Hretsajčuk - Kocian V. - Pistovčák (46' Kuča), Mirvald, Kratochvíl (28' Vyroubal), Masný (46' Otáhal) - Repček (55' Kocian A.)

První jarní domácí utkání nám vůbec nevyšlo. Soupeř to byl pro nás hodně neoblíbený, body s ním moc neděláme, ale přesto. Trpká pachuť z výkonu zůstala ještě dlouho po závěrečném hvizdu.

Již od první minuty jsme se vůbec nedostali do zápasu. Prohrávali jsme souboje a u odražených míčů jsme byli pozdě. Soupeř byl všude o krok dřív. Vzadu nás do ničeho nepustil a jeho útoky byly čím dál nebezpečnější. Vše vyústilo ve dvě slepené branky ve 21' a 22'. Nejdříve jsme nezachytili průnik do šestnáctky, následoval míč před bránu a první gól. Poté jsme tradičně propadli při standartní situaci a soupeř byl na koni, 0:2. Ve 36' rozehrál míč špatně Mikeš a prohrávali jsme 0:3. Vypadalo to na pěkný debakl. Stejným skóre nakonec první dějství skončilo.

Na začátku druhé půle nám svitla jiskřička naděje. Bohužel, Mirvald pro krásné kombinaci těsně minul zadní tyč. A to byl vlastně začátek i konec našich akcí. Na hřiště se dostali všichni hráči z lavičky a to bylo asi jediné pozitivum zápasu. Ze tomu utkání z naší strany chybí vše dokazuje i to, že jindy impulsivní trenér Rojka byl v naprostém klidu. Když to nejde budiž, ale když se ani nechce, je to zlé. Na konci utkání mohl dát čestný úspěch Vyroubal, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl ani on. Konečný rezultát nakonec "jen" 0:3.

Na tenhle zápas je třeba hodně rychle zapomenout. Snad zapomenou i diváci a příště příjdou zas. Budeme to potřebovat. S HFK musíme bodovat naplno.