pá 17. 3. 2023 18:00 @ UT Baťov, MSD-E, 14. kolo

Z Baťova si odvážíme bod za remízu.

SK Baťov : 1.FC Viktorie Přerov 1:1 (1:0) Branky: 6' Bršlica - 62' Kratochvíl

Sestava 1.FCV: Mikeš - Hretsajčuk, Kuča D., Javora, Řezník - Kocian V. - Pistovčák (86' Kuča F.), Mirvald, Kratochvíl, Repček - Kašpárek (19' Vyroubal, 90' Kocian A.)

První jarní utkání mělo hodně premiér. Poprvé v divizi pod umělým osvětlením, Dan Pistovčák poprvé v základu a poprvé se spolu na hřišti, v mistrovském utkání mužů, potkaly sourozenecké dvojice Kučů a Kocianů. Trápí nás zranění a tak nebylo divu, že věkový průměr týmu byl 20,06 let.

Soupeři jsme chtěli vrátit zbytečnou prohru z domácího hřiště a hlavně odstartovat tuto část soutěže lépe než na podzim. Domácí tým byl těžký oříšek a dal nám to pocítit hned od začátku. Tahali jsme za kratší konec provazu. Pohroma přišla již v 6' po rohovém kopu. Javora na míč nedosáhl a ten se po zmatku před bránou ocitl v naší síti. Takhle jsme si začátek nepředstavovali.

Po dvou minutách hry mohl vyrovnat Kratochvíl, ale jeho střela skončila v náručí gólmana. Ještě hůř bylo v minutě šestnácté. Po srážce dvou kamarádů (Kašpárka a Bršlici), zůstal ten náš na zemi s otřesem mozku a po ošetření musel být převezen RZS do místní nemocnice. Ztráta útočníka byla pro nás hodně citelná a do konce první půle jsme se již z útlumu nedostali. Bylo štěstí, že skončila jen 1:0. Mohlo to být klidně i o tři, uff.

Do druhé části hry jsme vstoupili lépe a měli jsme hru více pod kontrolou. Vše vygradovalo v 62". Repček potáhl míč, posunul jej Kratochvílovi, jež ho krásně utaženou střelou poslal k tyči, 1:1. Místo aktivního přístupu jsme se nechali zatlačit před vlastní bránu, kde to po sérii rohových kopů hodně hořelo. Naštěstí jsme vše přestáli bez úhony. V 82' zahrával Řezník trestný kop. Nádherně posadil míč na hlavu Hretsajčuka a byla z toho branka na 1:2. Bohuzel, ofsajd. Konec utkání se dohrával před naší bránou, ale těžce vydřený bod jsme uhájili.

No, představovali jsme si to asi jinak. Dnešní bod má však cenu zlata. Bohužel v našem úzkém kádru znamená každé zranění problém. Masný s Caletkou chyběli, ale Pistovčák dnes ukázal, že naše mládež kvalitu má. A že ty mladé pušky budeme potřebovat je jasné z čerstvé zprávy. David Kašpárek má zlomenou čelist, čeká ho operace a osm týdnů klidu.

Kašpi, přejeme za celý klub brzké uzdravení a v duchu jsme s tebou. Snad budou hrát kluci i za tebe, ale budeš hodně chybět, nejen na hřišti, ale i v kabině.