2:3
so 18. 5. 2024 10:00 @ Sokolská ul., MSDD-E st, 26. kolo

V utkání U19 rozhodla branka v poslední minutě

1. FC Viktorie Přerov - SK HS Kroměříž B 2:3 (1:2)

Sestava: Zemánek - Běhal, Koutný, Stískal, Smékal - Pistovčák (72. Šimeček) , Holý, Řezníček, Jakubowicz - Váleček, Dospiva (80. Neumann)

Střídali: Mitkov, Spilka, Riliak, Steffan, Hynek

Branky: Pistovčák (p), Jakubowicz

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali tabulkového souseda z Kroměříže. Měli jsme jasný cíl a to získat důležité tři body a dotáhnout se bodově blíž k dalším týmům.

Vstup do utkání jsme neměli dle našich představ. První polovinu poločasu jsme absolutně nestíhali. Soupeř byl lepší ve všech aspektech a my se spíše bránili. Tlak od soupeře byl opravdu velký a hrálo se na naší polovině hřiště. Ve 21. minutě jsme tlak nevydrželi a udělali penaltu, kterou soupeř proměnil - 0:1. Ve 29. minutě soupeř rozehrával přímý volný kop u autové čáry na krátko, jednoduchou kombinací přešel přes naše hráče a střelou do šibenice zvýšil na 0:2. Ač bychom čekali, že to pro nás bude velká rána, naopak nás to nakoplo. Začali jsme se více dostávat do ofenzívy a hra se přesunula na polovinu soupeře. Ve 31. minutě jsme využili chybné rozehrávky soupeře a po rychlém přechodu do šestnáctky přišel faul a penaltový kop, který na 1:2 proměnil Pistovčák. Tenhle moment nás oživil a dostal zpátky do hry. Do konce poločasu jsme byli více ofenzivnější. Získávali jsme hodně míčů z chyb soupeře a snažili výsledek vyrovnat. To se bohužel nestalo a poločas skončil 1:2.

V druhé půlce se hra vyrovnala. Vytvořili jsme si slibné situace, rohové kopy i přímé kopy. Odměna přišla v 77. minutě, kdy po rychlém přechodu a kombinace srovnal střelou na 2:2 Jakubowicz. Poslední minuty byly o vůli. Utkání se schylovalo ke konci a my věřili, že bod z dnešního utkání urveme. Bohužel přišla 89. minuta a pro nás hořký trest. Zpoza naší šestnáctky přišla nechytatelná střela do šibenice a soupeř šel do vedení 2:3. Do konce utkání zbývalo málo času a my už s výsledkem nestihli nic udělat.

V naší situaci a psychickém rozpoložení je dnešní utkání pro nás "hřebíkem do rakve". Hráčům bych chtěl poděkovat, protože i přes nepříznivý průběh prvního poločasu, jsme se dostali zpátky do hry. Bylo na nás vidět, že utkání chceme strhnout a od toho se musí vyvíjet naše nastavení do dalších utkání.