ne 30. 4. 2023 16:00 @ tráva, MSD-E, 20. kolo

V derby jsme tahali za kratší provaz

FK Kozlovice : 1.FC Viktorie Přerov 3:0 (3:0)

Branky: 9´ Kaďorek, 23´ Vogl, 43´ Kaďorek

Sestava 1.FCV: Mikeš - Řezník, Javora, kuča D., Juča F. (72´ Pistovčák) - Kocian V. - Hretsajčuk, Mirvald (79´ Kocian A.), Repček, Masný (79´ Vyroubal) - Kašpárek (34´ Otáhal)

Letošní derby neslibovalo takový náboj, jako zápasy minulé sezóny, kdy oba týmy hráli o čelo divize. Kozlovice byli před utkáním na 1. místě, my jsme se krčili na místě 10. Favorit byl předem jasný, ale přesto. Pořád jsme tak nějak věřili, že by to mohlo vyjít. Nevyšlo.

Začátek utkání nevypadal zle. Již v 6´ měl šanci Mirvald. Z nenápadného útoku se k centru dostal Kašpárek, poslal míč před bránu, tam ale Mirvalda vychytal domácí gólman. Opět platilo krásné nedáš, dostaneš. Přišla 10´ a domácí se dostali k rychlému protiútoku po pravé straně. Příliš jednoduše se soupeř dostal ke střílené přihrávce do vápna a tam, na zadní tyči nikým nehlídaný, Kaďorek uklidil míč do brány, 1:0. Za minutu hořelo znovu. Podobné představení z levé strany, jenže tentokrát byl Mikeš pozorný a hlavičku domácích zlikvidoval. Ve 23´ už byl krátký na další dorážku do prázdné. Skopal poslal míč na zadní tyč a tam byl volný Vogl, 2:0. Snížit jsme mohli po úniku Masného. V pokutovém území byli tři naši hráči, jenže centr šel za brankovou čáru. Těsně před koncem poločasu pak Mirvald přišel o míč před vápnem, Ten se dostal ke Kaďorkovi, jenž utěšenou střelou zvýšil vedení soupeře na 3:0. První poločas nevypadal herně na takovou pohromu, jenže bohužel.

To druhá půle byla z naší strany podstatně horší. Na soupeřovu půli jsme se dostávali sporadicky. Domácí si však moc šancí také nevytvořili. Byla to taková fotbalová nuda. Za zmínku snad stojí jen sólo Otáhala, které však brankou neskončilo. Ani takové šance nedokážeme dostat do brány. Kdo čekal pokračování střeleckých hodů, nedočkal se. Utkání nakonec skončilo poločasovým výsledkem 3:0.

V tomto zápase celkem o nic nešlo, naši výhru čekal asi málokdo. Důležité utkání máme před sebou. V sobotu hostíme Vsetín a je třeba bodovat naplno. Pokud se to povede, můžeme sezónu dohrát v relativním klidu. že nepůjde o zrovna povedenou sezónu, není asi třeba vysvětlovat. Před tou další nás čeká spousta práce. Snad bude stále divizní.