32_20240103_092050.jpg
430_20240520_090238.jpg

U9 zahájila druhou část jarní sezóny

U9 na turnaji v Kojetíně

Rozlosování druhé části jarní sezóny přisoudilo kategorii U9 skupinu D2 společně s SK Bochoř, FC Slavoj Kojetín a TJ Sokol Tovačov. První kolo se odehrávalo při sobotním odpoledni v Kojetíně.

Sestava: Jiříček Filip, Kameník Filip, Svoboda Max, Hrazdira Filip, Mokruš Marek, Skácel Jakub, Kostýlek Tobiáš, Hofírek František, Vrba Andreas

1.FC Viktorie Přerov - SK Bochoř (výhra)

Úvodní zápas se nesl v duchu poobědového syndromu. Koncentrace hráčů byla nízká a herní projev bídný. I přes příznivý výsledek se nejednalo o povedené utkání. Hráči se nedokázali soustředit na hru a dělali zbytečné chyby. Chyběly přesné přihrávky, kombinace, střely na bránu a důsledné bránění.

1.FC Viktorie Přerov - TJ Sokol Tovačov (výhra)

Zpočátku se zdálo, že urostlejší soupeř bude pro Přerov velkým problémem. Hráči ale soupeře nepodcenili a s respektem se pustili do hry. Plní motivace dokázali předvést styl hry, který hráli v prvních dvou kolech předcházející skupiny. Týmová hra se vyplatila a po krásných kombinačních akcích se podařilo vstřelit poměrně dost branek.

1.FC Viktorie Přerov - FC Slavoj Kojetín (prohra)

Třetí utkání ukázalo nerovný souboj s až o dva roky starším soupeřem. Již od začátku bylo jasné, že nebudeme rovnocenným soupeřem. Urostlost a herní vyspělost soupeřů byla znatelná a brzy se to projevilo i na průběhu. Několik rychle obdržených branek psychicky hráče poznamenalo. Udržet koncentraci a motivaci v utkání bylo náročné. I přes nepříznivý vývoj utkání tým ukázal svou sílu a nevzdal se. Dokázali jsme soupeře ohrozit několika šancemi a podařilo se vstřelit dva góly po pěkných kombinačních akcích. Škoda několika neúspěšných zakončení a špatných rozhodnutí při útočné hře. I přes prohru lze na výkonu najít pozitiva. Tým ukázal bojovnost a vůli nevzdat se i v těžkém utkání.

Filip Jiříček v nedělním zápase potvrdil svou pověst odvážného bojovníka. Vzhledem k nemoci stabilního brankáře Daníka musel Filas nastoupit do branky a předvedl vynikající výkon. Stal se klíčovou postavou a zlikvidoval několik velkých šancí soupeře. Jeho skvělý výkon mu po právu vynesl pochvalu od spoluhráčů.

Ivo Mokruš