241_20231016_113758.jpg

U9 vítězná na plné čáře

U9 zvítězila ve všech utkáních

Třetí a předposlední kolo okresních přípravek se odehrálo v Hustopečích nad Bečvou.

Sestava: Vácha Daniel, Jiříček Filip, Mokruš Marek, Kostýlek Tobiáš, Šuška Marek, Hrazdira Filip, Svoboda Max, Vrba Andreas, Skácel Jakub, Kameník Filip

1.FC Viktorie Přerov - FC Kozlovice (výhra)

V úvodním zápase jsme byli překvapivě aktivní a nebezpeční pro soupeřovu branku. Tvořili jsme si šance, které jsme zakončovali, ale bohužel nám chyběla potřebná dávka štěstí, a tak první poločas skončil nerozhodně. Díky důsledné a důrazné hře jsme soupeře příliš nepouštěli k naší bráně a zaslouženě jsme zvítězili, ač nejtěsnějším rozdílem.

1.FC Viktorie Přerov - FK Brodek u Přerova (výhra)

Ve druhém utkání jsme chtěli pokračovat na stejné vlně úspěchu, ale to nám již soupeř nedovolil. V osobních soubojích jsme nebyli až tak důslední a soupeři jsme dávali prostor pro hru. Při hře na míči jsme se chtěli poměřit, ale s pocitem, že to půjde, se ocitly první slzičky a pocity křivdy z nespravedlivého ublížení a obdržených úderů. Hráči byli příliš zaujatí svými vlastními emocemi, a to je často vedlo k porušování pravidel fair play. Ač je dobře, že umíme urputně bojovat, je potřeba dodržovat vzájemný respekt. Odebrání kapitánské pásky hráči bylo jasným signálem, že tým neakceptuje chování, které je v rozporu s hodnotami sportovní kultury. Tým sice měl mírné malichernosti a pokles v osobní hře, ale i přesto utkání zvládl dobře a vyhrál nejtěsnějším rozdílem

1.FC Viktorie Přerov - TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou - (výhra)

Přerovští hráči od začátku utkání diktovali způsob hry. Až na malé výjimky jsme hráli důsledně v obraně a vytvářeli si nespočet příležitostí k zakončení, které jsme úspěšně zakončovali. Daníkův excelentní výkon mezi tyčemi, který oceňovali i domácí fanoušci, byl jedním z hlavních důvodů našeho rozdílného vítězství.

Pochvalu a poděkování zaslouží celá kategorie, včetně hráčů a rodičů. Hráči bojovali a rodiče jim svým hlasem dodávali významnou podporu. Z řad jednotlivců odehrál velmi dobré utkání Tobík Kostýlek. Vstřelil několik gólů a v důležitých chvílích se ukázal jako týmový hráč, když přihrál spoluhráči na gól. Marabu Šuška po absenci z důvodu nemoci byl v zápase dravý a hladový po hře, což se projevilo na jeho velmi dobrém výkonu. Klíčovou postavou naší obrany byl Filas Jiříček, který důstojně bránil a taktéž pomáhal rozehrávkou zakládat útočně akce. Daník, který výborně odchytal poslední utkání, byl po všechny utkání přínosným pilířem týmu svou výbornou rozehrávkou.

I když jsme v tomto kole dosáhli úspěchu, zejména v základních oblastech týmového sportu je třeba se poučit. Každý hráč týmu má svou roli, která je založena na jeho schopnostech a předpokladech. Hráči by se měli snažit být prospěšnými členy týmu, i když nemají svou vysněnou roli. Trenér je ten, kdo určuje role hráčů a jeho rozhodnutí by měli hráči respektovat. Rodiče by měli své děti v jejich rolích podporovat. Děti jsou budoucností naší společnosti. Proto je důležité, aby se učily dodržovat společenskou kulturu a vzájemný respekt. To je jediný způsob, jak vytvořit svět, ve kterém se budeme moci všichni cítit dobře.

Ivo Mokruš