32_20240103_092050.jpg
327_20240226_110124.jpg

U9 uspořádala halový turnaj

Turnaj napínavých utkání a cenných zkušeností

V sobotu se uskutečnil třetí a zároveň poslední halový turnaj pořádaný kategorií U9. Opět se konal v moderní sportovní hale v Bystřici pod Hostýnem, která poskytuje ideální zázemí.

Turnaje se zúčastnilo šest vybraných týmů s cílem zachovat vysokou úroveň a umožnit kvalitní vzájemné porovnání. Z akceptovaných důvodů se odhlásily dva kluby, díky čemuž se herní čas prodloužil na 15 minut. Turnaj se hrál systémem každý s každým.

Sestava: Hofírek František, Holotík Matyáš, Hrazdira Filip, Kameník Filip, Kostýlek Tobiáš, Mokruš Marek, Pavelka Adam, Skácel Jakub, Svoboda Max, Šuška Marek, Vácha Daniel, Vrba Andreas

V úvodním a zahajovacím utkání turnaje jsme se utkali s Prostějovem. Bohužel se naplno projevil náš syndrom prvního zápasu. Nerozkoukaní, nerozehraní a pasivní výkon nás jednoznačně připravil o možnost zisku prvních bodů. Ve druhém utkání jsme se utkali s výběrem U8 Sigmy Olomouc a do utkání jsme vstoupili již s herní jistotou. V průběhu jsme si vypracovali řadu slibných gólových příležitostí, avšak neúspěšně. Naše snahy vždy zhatil brankář, který byl právem zvolen nejlepším brankářem celého turnaje. V napínavém a vyrovnaném utkání proti futsalovému oddílu Baracuda jsme byli svědky kvalitního herního projevu obou soupeřů. Bohužel o konečném výsledku v náš neprospěch rozhodla jediná chyba. V předposledním utkání jsme se utkali s pozdějším vítězem celého turnaje. MFK Vyškov prošel turnajem bez ztráty bodu a představoval tak nejtěžšího soupeře. I přes předchozí neúspěchy se nám podařilo odehrát vyrovnané utkání, avšak jsme bohužel opět podlehli nejtěsnějším výsledkem. Do posledního utkání proti Svratce Brno jsme nastoupili s taktikou omezeného počtu střídání. Cílem bylo zakončit turnaj s pozitivním pocitem, což se povedlo. Po závěrečném hvizdu propukla velká vlna dětské radosti. Vítězství v tomto utkání bylo zaslouženou odměnou za bojovný výkon v celém turnaji, s výjimkou prvního zápasu.

Celý turnaj byl plný vyrovnaných a napínavých utkání, která naplnila očekávání všech zúčastněných týmů. I přes silnou konkurenci a kvalitní soupeře jsme na domácí turnaj neprováděli nominaci. Důvodem je záměr dát všem hráčům prostor pro individuální rozvoj a taktéž získat herní praxi, která se v dlouhodobém horizontu pozitivně projeví na výkonnosti celého týmu. I když se nám nepodařilo dosáhnout vítězství v každém utkání, turnaj byl cennou zkušeností.

Za hladký průběh turnaje vděčíme taktéž součinnosti rodičů, kterým bychom rádi vyjádřili naše srdečné poděkování.


Výsledky 1.FC Viktorie Přerov

1.FC Viktorie Přerov : 1.SK Prostějov 0:3

1.FC Viktorie Přerov : SK Sigma Olomouc U8 0:2

1.FC Viktorie Přerov : Baracuda Jakubčovice 0:1

1.FC Viktorie Přerov : MFK Vyškov 0:1

1.FC Viktorie Přerov : FC Svratka Brno 2:0

Konečné pořadí turnaje:

1. MFK Vyškov 13:2 15b

2. Baracuda Jakubčovice 7:5 12b

3. SK Sigma Olomouc U8 7:5 7b

4. 1.SK Prostějov 6:7 4b

5. 1.FC Viktorie Přerov 2:7 3b

6. FC Svratka Brno 4:13 3b

Nejlepší brankář turnaje Štěpán Marhoul (SK Sigma Olomouc)

Nejlepší hráč turnaje Jan Vincour (MFK Vyškov)

Nejlepší střelec David Luska (MFK Vyškov)

Ivo Mokruš