Související zápasy

1. FC Viktorie Přerov
32_20240103_092050.jpg
250_20231023_094642.jpg

U9 na vlně úspěchu

U9 v posledním kole soutěže na domácí půdě

Poslední kolo podzimní části okresního přeboru starších přípravek se odehrálo na domácí půdě přerovské Viktorky. Z důvodů přetrvávajících nemocí měli trenéři k dispozici pouze dvě třetiny hráčů, z nichž někteří nebyli v plné kondici po prodělaných nemocech.

Sestava: Hofírek František, Hrazdira Filip, Jiříček Filip, Kameník Filip, Kostýlek Tobiáš, Mokruš Marek, Skácel Jakub, Svoboda Max, Vrba Andreas

1.FC Viktorie Přerov - FK Kozlovice (výhra)

Opak se stává tradicí a svěřenci již pochopili, že aktivní začátek prvního utkání je klíčem k celkovému úspěchu. Neposkytnutí prostoru při rozehrávce, aktivní napadání a kolektivní hra před soupeřovou bránou byli příčiny vítezství dvojnásobného rozdílu. K prohře soupeře přispěl i výkon brankáře, který neudržel mnoho míčů a každá rozehrávka se rovnala dlouhému nákopu, které soupeř nedokázal kontrolovat a využít.

1.FC Viktorie Přerov - FK Brodek u Přerova (výhra)

Hráči byli odhodláni potvrdit svůj výkon z prvního utkání a vybojovat další vítězství. Od začátku utkání hráči hráli velmi aktivně a snažili se soupeři co nejvíce znepříjemnit rozehrávku. Poměrně brzy jsme se ujali vedení a v tempu vstřelených branek jsme pokračovali až do zaslouženého vítězství značného rozdílu a potvrdili jsme tak svou dobrou formu.

1.FC Viktorie Přerov - TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou (remíza)

V posledním utkání nás čekal dobře známý a rovný soupeř. Viktorka v první polovině zápasu hrála aktivně a snažila se soupeře napadat. Ve druhé polovině však přestala hrát tak agresivně a soupeř se tak dostal do větších šancí. To znamenalo, že Viktorka musela více spoléhat na svého náhradního brankáře Filáska Jiříčka, který nakonec předvedl několik skvělých zákroků a pomohl týmu udržet formální remízu. V utkání jsme sice zvítězili, ale jeden vstřelený gól byl z pohledu trenérů sporný a v duchu fair play jsme se rozhodli, že gól nebudeme uznávat. Pocit ze hry a pocit vlastních hodnot je pro nás důležitější než vítězství za každou cenu.

Celkově si zaslouží pochvalu celý tým, jelikož každý hráč přispěl svou měrou k vítězství. Zejména Tobík Kostýlek, který navázal na předchozí výkon a svým výborným herním, bojovným a kolektivním výkonem byl v utkání pro ostatní příkladem. Zvolený kapitán tohoto kola Fanouš Hofírek svým humorem a pozitivním přístupem dokázal dát týmu dobrou náladu, která se projevila v uvolněné hře a celkově dobrém pocitu z dnešního dne.

Ivo Mokruš

Po úspěšné sezóně venkovních utkání se nyní pomalu začneme přesouvat do halových prostor a připravovat se na nadcházející halové turnaje. Ten první nás čeká již 17. listopadu, který pořádá kategorie U9 v Bystřici pod Hostýnem.