32_20240103_092050.jpg
371_20240408_100231.jpg

U9 na turnaji ve Vídni

Účast U9 na turnaji ve Vídni

I přes nečekané komplikace se kategorie U9 o velikonočním víkendu vydala na dvoudenní výlet do Vídně.

Původní plán počítal s prohlídkou stadionu Rapid Vídeň a účastí na turnaji Oster Trophy Wien 2024. Bohužel v týdnech před výletem došlo k některým změnám, na které bylo nutné reagovat. Prohlídka stadionu byla zrušena z provozních důvodů tři týdny předem a turnaj z důvodu neúplného obsazení dvou skupin byl zrušen s osmidenním předstihem.
Místo plánovaného turnaje si kategorie U9 zahrála přátelské utkání s místním týmem, které přineslo napínavé souboje a přátelskou atmosféru.
Prohlídka Generali areny městského rivala Austrie Vídeň zprostředkovala pohled do zákulisí velkého fotbalového světa a nabídla cennou alternativu k původně plánované prohlídce stadionu Rapid Vídeň.

Sestava: Hofírek František, Vácha Daniel, Jiříček Filip, Mokruš Marek, Kostýlek Tobiáš, Pavelka Adam, Šuška Marek, Ticháčková Gabriela, Vrba Andreas, Skácel Jakub, Kameník Filip, Sova Matyáš

V sobotu ráno se téměř celá kategorie vydala přímým vlakem na centrální vlakovou stanici ve Vídni. Po příjezdu došlo k uschování fotbalové výbavy do úschovy a přejezd linkou metra U1 k těsné blízkosti stadionu Franze Horra, formálně zvaný jeko Generali Arena ze sponzorských důvodů. Stadion je od roku 1873 domácím hřištěm FK Austrie Wien.

Prohlídka domova Austrie nám umožnila nahlédnout do fascinujícího zákulisí jednoho z nejmodernějších stadionů v Evropě. Během 90minutové prohlídky jsme se ponořili do světa fotbalové vášně a historie. Měli jsme jedinečnou možnost spatřit nejcennější klubové artefakty, které vyprávějí bohatý příběh historie fotbalové Austrie. Usedli jsme taktéž na střídačku a vnímali okouzlující fialovou atmosféru stadionu. Navštívili jsme moderní tiskové centrum a prozkoumali početné VIP prostory s panoramatickým výhledem na hřiště, které nabízí luxusní komfort a exkluzivní zážitek.

Následoval přejezd opačným směrem do stanice Praterstern. Po pikniku v parku jsme se s vervou vrhli do víru zábavy slavného vídeňského parku. Odpoledne v Prátru bylo plné smíchu, adrenalinu a budování přátelství. Ať už šlo o adrenalinové horské dráhy nebo zábavné hry, všichni si našli to své. Nikdo se nebál překonat ostych a zapojit se do společných aktivit celého týmu. Společná večeře v pizzerii pak byla příjemným zakončením dne plného zážitků, které stmelovaly kolektiv U9.

Po náročném dni plném cestování a zábavy jsme večer dorazili do našeho mezonetového apartmánu. S úlevou a s blaženým povzdechem jsme si dopřáli zasloužený odpočinek v rámci kterého jsme sdíleli vzájemné zážitky. Smích a dobrá nálada nám pomohly zrelaxovat a nabrat sílu na další den.

Logistický rádce od Googlu nám pro cestu na utkání doporučil vyměnit metro za tramvaj. Ve 12:00 hodin jsme se utkali s místním týmem FC Wiener Viktoria. Zápas se hrál v místně obvyklém formátu 4x15 minut a jednalo se o napínavý a chvíli vyrovnaný duel.

Od začátku utkání panovala na hřišti vyrovnaná hra a oba týmy bojovaly o každý metr hřiště. V úvodních částech jsme se přetahovali o gólové vedení. Nám se bohužel nepovedlo udržet koncentraci a soupeř skóroval z laciných střel z dálky a z boku hřiště. Definitivní zlom nastal v poslední čtvrtině, kdy na hřiště nastoupila kategorie U10 domácího týmu, která se chystala na odpolední turnaj. Utkání jsme sice prohráli 8:4, ale i tak je nutno podotknout, že jsme k němu přistoupili zodpovědně a bojovně. Naším cílem bylo, aby si všichni hráči zahráli, a to se nám i přes nepříznivý výsledek povedlo.

Zpáteční atmosféra byla uvolněná. Hráči si s nadšením vyprávěli o povedených akcích a smáli se drobným vzájemným nezdarům. Vzájemné sdílení zážitků utužily přátelství mezi hráči a posílily jejich smysl pro sounáležitost týmu.

Rádi bychom vyjádřili poděkování všem rodičům a sponzorům, kteří nám pomohli financovat náš výlet. Vaše podpora nám umožnila prožít úžasné dva dny plné fotbalu a zábavy.

Video z výletu Vídeň U9 (youtube.com)

Zvláštní poděkování patří tatínkům Lukáši Šuškovi a Ondrovi Vrbovi za jejich organizační doprovod. Jejich přítomnost pomohla zajistit hladký průběh a přispěla k jeho pohodové atmosféře.

Ivo Mokruš