32_20240103_092050.jpg
316_20240212_111346.jpg

U9 na MiniMorava

Kategorie U9 se účastnila turnaje MiniMorava

Hlavním cílem projektu Valašské fotbalové akademie (VFA) je zprostředkovat dětem radost ze hry a rozvíjet jejich fotbalové dovednosti v duchu fair play. Utkání se totiž hrají bez výsledného vyhlášení a bez dohledu rozhodčích. Tím se eliminuje stres z tlaku na vítězství a klade se důraz na samotnou hru. Projekt MiniMorava je určen primárně pro ligové a městské kluby z České republiky, Slovenska a Polska.

Sestava: Vácha Daniel, Mokruš Marek, Sova Matyáš, Kameník Filip, Holotík Matyáš, Jiříček Filip, Hofírek František, Kostýlek Tobiáš, Vrba Andreas, Omamík Filip

Sobotní turnaj přinesl mladým fotbalistům z Přerova nadstandardní herní vytížení. Tým U9 odehrál celkem devět utkání, ve kterých strávil na hřišti 135 minut. Jednalo se o skvělou příležitost, jak si ověřit své dovednosti, nasbírat cenné herní zkušenosti a užít prvky z tréninku ve hře.

Los úvodního utkání nám přisoudil silného soupeře Baník Ostrava. Hned od začátku se ukázalo, že se jedná o náročný zápas. Baník nastoupil bez stabilního brankáře, kterého nahradil pátý hráč v poli. Tato neobvyklá situace, v kombinaci s vyjížděním z autu dle pravidel mladších přípravek, nás zaskočila a nedokázali jsme si nastavit herní rytmus. I přes tyto překážky se v utkání našly hezké momenty. Naši hráči předvedli několik povedených akcí a bojovali s maximálním nasazením. Nicméně Baník Ostrava dokázal utkání strhnout na svou stranu. V průběhu turnaje se náš herní projev značně zlepšoval. Hráči si lépe rozuměli, dokázali vytvářet nebezpečné šance a taktéž zodpovědnou činností dokázali eliminovat hrozby soupeřů.

Bojovnost a snaha o vítězství byla patrná v každém utkání. I v těch zápasech, které se nám nedařilo podle představ, hráči bojovali až do konce a nenechali se ničím zlomit.

Celkově můžeme hodnotit turnaj pozitivně. I když se nám úvodní utkání nevydařilo, dokázali jsme se zvednout a v dalších zápasech předvést dobré výkony. Z turnaje si odnášíme cenné zkušenosti a víme, na čem musíme dále pracovat.

Účastníci:

VFA SK Zlín 1931 

SK Hranice 

ŠSK Bílovec 

1.FC Přerov 

FK Frýdek Místek 

MŠK Púchov 

MŠK Považská Bystrica 

MSK Dubnica n.V. 

FC Baník Ostrava 

FC Juventus Žilina


Ivo Mokruš