Související zápas

1. FC Viktorie Přerov
Nový JičínPřerov
1:3
ne 1. 10. 2023 10:00 @ UMT Nový Jičín, MSDD-E st, 9. kolo
222_20231002_104328.jpg

U19 získala opět plný počet bodů

FK Nový Jičín - 1. FC Viktorie Přerov 1:3 (0:2)

Sestava: Marák – Smékal, Koutný, Stískal, Běhal – Řezníček, Neumann, Dressler, Váleček (81´Šimeček) – Macháček (78´Riliak), Pistovčák (78´Steffan)

Branky: 2x Váleček, Macháček

Dnes nás čekalo úplné jiné utkání než minulý víkend doma s Uničovem. Měli jsme na paměti utkání z loňské sezóny, kdy jsme si tady prohospodařili body.

Nečekal nás jednoduchý zápas. Výsledky domácích k tomu i poukazovaly, že nesmíme nic podcenit, to ani v naší momentální situaci nepřipadá v úvahu. Začátek z naší strany byl takový všelijaký, než jsme do toho dostali. Určitě nám pomohl první gól, kdy i se štěstím dostal míč do branky Martin Váleček. Druhou branku ještě v prvním poločase přidal Martin Macháček, který se trefil po vráceném míči z rohového kopu. Další šance do poločasu již zůstaly nevyužité. 

Do druhé půle jsme kluky nabádali, aby nic nepodcenili a stále hráli aktivně. To plnili a při střídání v 70. minutě, kdy šel na hřiště Denis Riliak, který měl první dotek s míčem a hned vyslal do úniku za obranu Martina Válečka, který zvýšil na 3:0 z našeho pohledu. Domácím se podařilo již jen snížit na konečných 1:3 po našem nedůrazném bránění před pokutovým územím. Naštěstí se již ke konci žádné drama neodehrálo a kluci si výsledek pohlídali do konečného hvizdu. Snad opět klukům dodá výhra i odvedený výkon patřičné sebevědomí do další práce, jak v tréninku tak i zápasech.

Petr Bogdaň