so 7. 10. 2023 10:00 @ Sokolská ul., MSDD-E st, 10. kolo

U19 porazila Staré Město

1. FC Viktorie Přerov - Jiskra Staré Město 3:1 (1:0)

Branky: Váleček, Stískal, Pistovčák

Sestava: Marák – Běhal, Koutný, Stískal, Smékal – Váleček (87´Steffan), Neumann (87´Spilka), Dressler (72´Jakubec) , Řezníček – Pistovčák, Macháček (65´Riliak)

Dnes k nám přijel kvalitní soupeř a zápas podle průběhu mohl skončit jakýmkoliv výsledkem. Štěstí v závěru se usmálo na nás a body zůstaly doma.

Ze začátku zápasu se nám dařilo držet soupeře daleko od naší branky a vytvářet si šance. Jednu z nich využil po pěkné akci Martin Váleček, který si míč ve vápně prohodil mezi dvěma obránci a přesně zakončil. V té době jsme pak mohli odskočit i na výraznější rozdíl, ale šance Řezníčka s Pistovčákem zůstaly nevyužité. Hosté se ukázali v závěru poločasu, kdy nás zamkli na naší polovině. Nám se nedařilo souvisleji podržet balón a byli jsme pod tlakem, jak ze hry, tak ze standartních situací. Naštěstí pro nás pozorná obrana a dobře chytající Marák si se střelami poradili. Ve druhém poločase se hosté hnali samozřejmě za otočením výsledku, a tím se pro nás otevírala vrátka do obrany, ale bez využití a následně přišel trest v podobě vyrovnání. Kluky to nepoložilo a stále poctivě pracovali, i když hosté měli míč více na kopačkách. V 81. minutě jsme zahrávali roh a z něj se prosadil Jakub Stískal. V závěru se ještě podařilo vstřelit branku Danovi Pistovčákovi na konečných 3:1.

Dnes musím kluky opravdu pochválit, jak celé utkání odpracovali. Doufám, že to opět přidá klukům na potřebném sebevědomí a motivaci do dalších tréninků a zápasů.