2:1
so 1. 6. 2024 10:00 @ Sokolská ul., MSDD-E st, 28. kolo

U19 konečně vítězná

1. FC Viktorie Přerov - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:1)

Sestava: Marák - Běhal, Koutný, Stískal, Steffan (46. Král) - Pistovčák, Holý, Řezníček (67. Jakubowicz), Dospiva - Neumann (61. Váleček), Šimeček

Branky: 77. Jakubowicz, 86. Váleček

Do sobotního utkání proti těžkému soupeři jsme vstoupili aktivně. Hned ve 2. minutě jsme si vytvořili vyloženou šanci, kterou jsme v tváří v tvář brankáři poslali vedle tyč. Nedáš, dostaneš. Soupeř hned ve 3. minutě jde do vedení 0:1. My jsme ale nepolevili a prvních patnáct minut z naší strany i přes obdrženou branku bylo slibných. Poté jsme se dostali do herního útlumu a soupeř si do konce poločasu vytvořil několik gólových příležitostí. Naštěstí jsme je přežili bez další obdržené branky a poločas tak skončil jednogólovým rozdílem.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem utkání otočit v náš prospěch. Dostávali jsme se více do hry a z naší strany se jednalo o lepší poločas. V 77. minutě jsme se konečně prosadili, když vypadnutý míč z rukou hostujícího brankáře doklepl do brány Jakubowicz - 1:1. V ten moment jsme začali více věřit v úspěch a ten i přišel. V 86. minutě se dostal do samostatného úniku Váleček a zvýšil na 2:1. Ke konci utkání bylo k vidění hodně emocí na obou stranách. Běžely poslední minuty utkání a u autové čáry došlo k roztržce mezi hráči obou týmů, výsledkem byly dvě červené karty za nesportovní chování, u obou týmů po jedné. Bylo opravdu těžké krotit emoce, avšak moment, na který jsme tak dlouho čekali, konečně nastal a o dvě minuty později přišel konečný hvizd rozhodčího a propukly oslavy. Výhra, na kterou jsme čekali dlouhou opravdu dlouhou dobu byla na světě. Konečný výsledek 2:1.

Dnešní vítězství se nerodilo vůbec lehce. Soupeř byl velmi kvalitní a my několikrát měli potřebné štěstí. Je neuvěřitelné jakou dobu jsme čekali na vítězství, abych byl přesný, poslední mistrovské utkání za 3 body jsme odehráli 5.listopadu. Pocity po konečném hvizdu byly nepopsatelné. Poděkování patří celé kabině za přístup a opravdu vydřenou výhru.