pá 17. 11. 2023 12:15 @ UT - Pod Pecníkem, MSDD-E ml., 1. kolo

U17 prohrála ve Vsetíně

FK VSETÍN - 1. FC. V. PŘEROV U 17 5:3 (3:2)

Sestava: Žák - Král (55. Vykopal), Steffan (46. Blažek), Losert, Dospiva – Pazdera (46. Dorazil), Schonweitz (46. Schenk M.), Dressler, Riliak - Šípek (65. Večerka), Holý

Branky: Dressler, Šípek, Vykopal

V pátek jsme odehráli poslední utkání podzimní části MSDD-E ml. Ve Vsetíně. Soupeř se nacházel před začátkem utkání před námi na devátém místě tabulky s náskokem jednoho bodu. Cílem bylo vítězství, které by nás posunulo bodově výše v tabulce a tím bychom odskočili soupeři. Začátek utkání byl zcela v naší režii, napadali jsme rozehrávku domácích, byli jsme aktivní, hráli jednoduše a konečně jsme stříleli z každé pozice. Ve 13. Minutě se uvolnil na pravém křídle Š. Dressler, navedl si míč na střed a střelou na zadní tyč vstřelil první branku utkání. V 17. minutě přidáváme druhou branku O. Šípkem. Vedeme dva nula. Podle vývoje to vypadá, že náš cíl se podaří, ale místo, abychom hráli stále stejně, přestáváme hrát. Ve 21. minutě utkání domácí snižují po naší chybě v zadních řadách a o minutu později srovnávají stav na 2:2. To co bylo naší předností, pohyb a kolektivní pojetí hry, je pryč. Začínáme dělat chyby a domácí začínají ovládat vývoj utkání a dění na hřišti. Na chvíli se probudíme, máme šanci přidat třetí branku, ale zakončení nebylo razantní. Brankář si se střelou R. Holého poradil, kdy míč vyrazil před sebe a vyražený míč mohl zakončit M. Schonweitz, který přestřelil branku domácích. Ve 38. minutě jdou domácí do útoku křídelním prostorem a útočící hráč přehazuje našeho brankáře a Vsetín vede 3:2. Končí první poločas. Opět se ozývají hráči, že chtějí střídat. Opět končí Pazdera, Schonweitz a Steffan. Na hřiště přichází náhradníci. O přestávce jsme si řekli, že není nic ztraceno, ale budeme se muset vrátit ke hře, kterou jsme předváděli na začátku utkání a dát co nejdříve branku. Jsme aktivní, hra se zlepšila, ale jsou to opět domácí, kteří ve 48. minutě přidávají čtvrtou branku. V 71. minutě utkání snižujeme brankou J. Vykopala na rozdíl jediné branky. Času je dost a je možnost stále s vývojem utkání něco udělat. V 75. minutě domácí získávají výhodu rohového kopu. Dávám pokyn k vysunutí našich hráčů na polovinu hřiště, kdy se však špatně pochopíme, což využívají domácí a přidávají pátou branku. Kluci stále bojují, ale snížení nepřichází i když šance si dokážeme vypracovat, ale v zakončení opět selháváme. Z trestného kopu nastřelil F. Dospiva pouze brankovou konstrukci domácí svatyně. Vsetín nakonec vítězí rozdílem dvou branek. Klukům jsem se musel omluvit, protože pátá branka jde zcela jistě za mnou mým špatným rozhodnutím a samozřejmě i pochválit, protože bojovali až do konce. Je to škoda, protože na výhru jsme určitě měli nebýt zbytečného výpadku v prvním poločase.