ne 5. 11. 2023 12:15 @ Sokolská ul., MSDD-E ml., 14. kolo

1. FC Viktorie Přerov U 17 – MFK Havířov 5:0 (2:0)

Sestava: Zemánek (70. Mitkov) – Král, Březina (46. Přibyl), Losert, Steffan – Pazdera, Šípek, Schonweitz, Holý (70. Vykopal), Riliak (46. Schenk M.) – Dressler (70. Schenk J.)

Branky:
2 x Holý, Pazdera, Dressler, Král

V neděli jsme odehráli v domácím prostředí poslední mistrovské utkání podzimní části. V tomto utkání jsme se chtěli rozloučit s domácími fanoušky a rodiči. Po nezdarech v posledních třech utkáních bylo naším cílem vítězství. Nebylo to vůbec jednoduché a vítězství se rodilo pomalu a těžce. Podmáčený terén, na začátku zbytečná nervozita a nepřesnosti dostávali kluky pod tlak. Zbytečné ztráty, které pramenily zejména ze zpracování míčů, kde rozhodoval první dotek nás stálo hodně sil a kluci se tak sami dostávali pod tlak. Z toho jsme se vymanili v 16. minutě, kdy po levém křídle utekl Š. Dressler a míčem na hranici pokutového kopu vyzval k zakončení R. Holého, který se nemýlil a první brankou nás dostal do vedení. O minutu později přidává druhou branku D. Pazdera. Definitivní rozuzlení mohlo přijít ke konci prvního poločasu, kdy přichází faul v pokutovém území ze strany hostí. Je nařízen pokutový kop. Míč si staví D. Riliak, ale míč se mu svezl a nabídnuté výhody jsme tak nevyužili. Ihned přichází reakce ze strany Denise, který v následujícím souboji neudržel nervy na uzdě a fauluje hostujícího hráče. Rozhodčí jeho zákrok ocenil „pouze“ žlutou kartou. Končí první poločas a i když vedeme, je potřeba s kluky probrat dění na hřišti a zklidnit. Ze hřiště musí D. Riliak, který by určitě utkání nedohrál. Druhý poločas začínáme aktivně, hrajeme více v pohybu, zjednodušili jsme kombinaci na méně doteků a hostující celek zatlačíme na jejich polovinu. Přichází šance a je jen otázkou času, kdy přidáme další branku. V 61. minutě přidává v utkání svou druhou branku R. Holý. Vedeme 3:0. V 63. minutě přidává čtvrtou branku Š. Dressler a v 70. minutě utkání jsme důrazní před hostující brankou a M. Král přidává pátou branku. Do konce utkání zbývá cca 20. minut. Po tu dobu pokračujeme v aktivním pojetí hry a snažíme se o navýšení našeho vedení. I když jsme byli stále střelecky aktivní, další branku jsme již nepřidali. Konec, zasloužené vítězství a po dlouhé době čisté konto. Na závěr gratulace a poděkování. Do konce podzimní části zbývá odehrát poslední dvě utkání a to v neděli v Olomouci (HFK) a následně 19.11. ve Vsetíně.