ne 12. 11. 2023 12:15 @ UMT, Staškova 28, Holice, MSDD-E ml., 15. kolo

U17 nevyšel druhý poločas

1. HFK Olomouc – 1. FC Viktorie Přerov 5:1 (1:1)

Sestava: Mitkov – Král, Steffan, Losert, Přibyl (46. Dospiva) – Pazdera (46. Schenk J.), Schenk M., Šípek (46. Nemrava), Schonweitz, Holý – Dressler

Branky: Šípek

V neděli jsme odehráli mistrovské utkání v Olomouci na hřišti HFK. Náš soupeř byl před utkáním na prvním místě a zcela jistě byl favoritem tohoto utkání. Před samotným začátkem jsme si řekli, že budeme hrát bez ostychu, aktivně a tím překvapit soupeře. Tentokrát si kluci opravdu dali říct a od začátku plnili vše, co jsme si řekli. Domácí jsme zaskočili a byli jsme jasně lepší. Kluci byli aktivní i v zakončení. Ve 20. minutě O. Šípek střílí první branku a vedeme 1:0. Hrajeme dobře, ale přichází 32. minuta, kdy domácí rozehrávají rohový kop. Špatné postavení našeho brankáře a dezorientace v pokutovém území má za následek vstřelení vlastní branky. Je srovnáno. Bude potřeba dohrát poločas. První část končí a odcházíme do šaten za remízového stavu 1:1. Do druhé půlky jsme nuceni střídat, ze hřiště musí O. Šípek a D. Pazdera z důvodu zranění. Na hřiště tak musí náhradníci. V utkání končí i V. Přibyl. Chtěli jsme pokračovat v herním projevu z prvního poločasu, ale to se nám nepodařilo. Začali jsme dělat zbytečné chyby a domácí nás začali trestat. V 57. minutě přidávají druhou branku. V 60. a 63. minutě přidávají třetí a čtvrtou branku. Kluci bojují, snaží se dál. Máme i několik příležitostí, ale naše řešení byla nešťastná a tak jsme již další branku nepřidali. Hosté upravili konečný stav v 72. minutě pátou brankou a ke konci již zcela ovládli celé utkání. I když kluci bojovali, na vítězství jsme nedosáhli. Po utkání jsme kluky pochválili za předvedený výkon a ostudu jsme určitě neudělali.