Související zápas

1. FC Viktorie Přerov
UničovPřerov
1:4
so 13. 4. 2024 10:00 @ Uničov-tráva, MSŽD-U 15 sk. E, 18. kolo
32_20240103_092050.jpg
376_20240413_183746.jpg

U15 zlomila prokletí Uničov

SK Uničov : 1.FC Viktorie Přerov 1:4 (1:1)

Branky: Večerka 2x, Svozil, Spáčil 

Sestava: Tomeček - Dolejší, Žák (63' Spáčil), Švirk, Janda - Nádvorník (41' Jakubec), Dorazil, Svozil, Jurečka - Hagan (60' Keiling), Večerka 

Povzbuzení výhrou nad Havířovem jsme dnes jeli prolomit prokletí zvané Uničov. Byl to jediný tým naší soutěže, který jsme od U12 ještě neporazili. Na podzim k tomu bylo blízko, ale nepovedlo se. Dnes to konečně vyšlo i když lepším týmem jsme určitě nebyli. 

Od úvodního hvizdu se hrál fotbal nahoru, dolů. Domácí se dostali do šance hned z prvního útoku, ale naštěstí minuli bránu. Nám opět vázla přechodová fáze a ztráceli jsme spoustu míčů. První šance se naskytla v 6'. Po kombinaci z pravé strany se dostal míč k Jurečkovi, ten jej posunul Haganovi a jeho přihrávka našla volného Dorazila na půlkruhu. Střela to byla pěkná, ovšem o půl metru minula horní roh branky. 

Ve 25' jsme doplatili na svoji laxnost. Hagan zůstal zbytečně nahoře, nenavázal hráče domácích jenž poslal průnikovou přihrávku mezi stopery. Tomeček v bráně zaspal, útočník byl u míče dříve a přehodil jej do prázdné brány, 1:0. Přišel budíček. Za hry jsme překopali rozestavení. Bylo sice více defenzívní, ale nám to pomohlo ve středu hřiště a najednou jsme tahali za kratší konec. 

Z rozehrávky od stoperů přišel míč k Jandovi, ten poslal centr přes celé hřiště na druhou stranu na roh vápna. Tam jej ukořistil Nádvorník a poslal na Dolejšího, jeho střela jen těsně minula zadní tyč. Další Jandův povedený centr našel za dvě minuty Hagana, jeho hlavička bohužel opět minula vzdálenější tyč. Nakonec to vyšlo. Čtyři minuty před pauzou šel aut na Večerku, ten jej sklepl Dolejšímu, který našel na půlkruhu Svozila. Na jeho střelu pod břevno byl gólman krátký a bylo srovnáno, 1:1. O přestávce bylo hodně věcí k probrání. 

Nejdůležitější však bylo, že se probrali všichni hráči. V 51' si 2x krásně narazili míč Janda s Jurečkou a první jmenovaný poslal přihrávku na přední tyč. Tam si seběhl Večerka a špičkou poslal kulatý nesmysl do brány, 1:2. V 58' jsme podnikli rychlý protiútok do rozhozené obrany. Nejdříve přišel faul na Večerku na hranici vápna. Po naší výhodě ovšem přibyl faul na Hagana ve vápně a Večerka se z penalty většinou nemýlí, 1:3.

Nádavkem k tomu přišlo vyloučení brankáře domácích po druhé žluté kartě za protesty. Tohle nám ale vůbec nepomohlo. Jako bychom se již viděli v šatně se třemi body. Vlastními chybami jsme se zbytečně dostávali pod tlak. Od blamáže nás zachránil dvěmi skvělými zákroky Tomeček. Celý zápas nakonec rozhodl Spáčil. Janda opět od půlky přenesl hru do vápna na Keilinga. Od něj se míč odrazil ke Spáčilovi. Jeho první střela trefila gólmana, druhá šla do tyče a od ní do hráče domácích, který dílo dokončil, 1:4.

Vyhráli jsme. To bylo dnes důležité. K jásotu a veselosti máme pořád daleko. Dnes bych ocenil hlavně bojovný výkon. Ten mi v minulých zápasech chyběl. Nemusí se vždy dařit, ale musí se na hřišti nechat vše a to jsme dnes udělali. To a zbytečné vyloučení domácího gólmana rozhodlo. Příští týden jedeme do Poruba. Bude to peklo, ale věřím, že zápas zvládneme a půjdeme zpět na první místo. K tomu nám nedopomůže bůh, ale jen my sami. 

Břetislav Holouš