Související zápas

1. FC Viktorie Přerov
Valašské MeziříčíPřerov
2:6
ne 28. 4. 2024 13:00 @ Val.Mez, MSŽD-U 15 sk. E, 20. kolo
32_20240103_092050.jpg
393_20240428_181211.jpg

U15 ve Valmezu nezaváhala

TJ Valašské Meziříčí : 1.FC Viktorie Přerov 2:6 (1:2)

Branky: Večerka 4x, Dorazil, Nádvorník

Sestava: Tomeček - Dolejší, Žák, Švirk, Jurečka - Svozil - Hagan (67´ Steffan), Dorazil, Jakubec (56´ Keiling), Nádvorník - Večerka

Konečně nám po delší době přálo počasí a sobotní výsledek z Jeseníku nám ještě radosti přidal a tak jsme do Valašského Meziříčí odjeli v dobré náladě. Pokazit jsme si ji rozhodně nechtěli nechat a výhra byla nutností. Domácí byli zdatným protivníkem, ale od začátku jsme si hráli svoji hru a i když to občas trochu skřípalo, hodnotil bych celý zápas kladně. Mužem utkání byl bezesporu Večerka. Dnes to bylo jeho one man show.

Prvních patnáct minut jsme se snažili. Hráli po zemi, zkoušeli různé kombinace, ale moc šancí nám to nepřineslo. Z tlaku jsme vytěžili pouze jednu střelu Dorazila, kterou gólman vyrazil a trestný kop, který stejný hráč poslal bohužel jen do zdi. Za zmínku pak ještě stojí akce po ose Dorazil, Dolejší, Večerka, kdy střela posledně jmenovaného skončila rohem. Po něm jsme se ještě dostali k autu, centr do vápna poslal Švirk, jenže hlavička Dorazila šla nad. Konec trápení udělal Večerka. V 16´ jsme předvedli další dobrou akci, na jejímž konci stál Hagan. Jeho střela šla do tyče a dorážka Nádvorníka skončila rohem. Ten zahrál Dorazil na zadní tyč a tam byla připravená hlava Večerky, 0:1.

Další branka padla ve 23´. Dorazil projel od půlky s míčem až před vápno, poslal míč mezi stopery Večerkovi a ten propálil gólmana, 0:2. Začínalo to vypadat hodně radostně. Radost nás ale přešla o čtyři minuty později. Z našeho autu přišla ztráta, přenesení hry na druhou stranu, tam Dolejší promáchl a následná střela skončila za háčky na zadní tyči, 1:2. Tomeček při zákroku bohužel podklouzl, jinak by to asi měl. Museli jsme znovu zabrat. Branka nás ovšem trochu rozhodila a než jsme se z této rány vzpamatovali, skončila první půlka. 

Tu druhou jsme začali, jak nejlépe šlo. Ve 42´ přišla akce z levé strany, centr do vápna na Večerku a odražený míč získal Nádvorník. Jeho střelu ještě gólman vyrazil, ale Večerka byl opět na svém místě a vedli jsme znovu o dvě branky, 1:3. Výborný začátek jsme pokazili hned vzápětí. Dolejší ztratil míč, křídlo domácích přesprintovalo všechny naše hráče, poslalo míč před bránu a tam dorážel do prázdné útočník, 2:3. Naštěstí máme Večerku. Ve 45´ kopal roh Svozil a náš útočník byl znovu připraven a zvýšil na 2:4. Gólu možná předcházel faul na domácího gólmana, ale rozhodčí situaci posoudil jinak a branka platila. 

Další drama jsme již naštěstí nepřipustili. Navíc jsme přidali další dvě branky. Nejprve v 64´ Nádvorník potáhl míč, přihrál jej volnému Dorazilovi a jeho střela ze 20 metrů zaplavala k tyči, 2:5.  Čtyři minuty před koncem krásně přečetl úmysl gólmana Dorazil, vystihl jeho rozehrávku a poslal míč do vápna. Tam si jej našel a zpracoval Nádvorník a prostřeli domácího brankáře, 2:6. Šanci na pátý gól měl ještě Večerka, ale centr Steffana minul jen o vlásek a tak konečný rezultát zněl 2:6.

Myslím, že jsme to zvládli na jedničku. Bál jsem se, že to bude jako poslední utkání tady na UMTRA, ale dnes jsme hráli úplně jinak. V klidu, po zemi, některé akce byly hodně pohledné a i když domácí někdy hodně zlobili, ustáli jsme to a výhra byla určitě zasloužená. Sundali jsme tím doufám ze sebe tlak. Máme náskok čtyř bodů a ve zbytku sezóny se nám může dýchat volněji. Na vavřínech však usnout nesmíme a naše postavení je třeba potvrdit hned příští týden proti Jeseníku. Nebude to lehké, ale snad to zvládneme.

Břetislav Holouš