U15 ve dvou utkáních jako den a noc, v závodech o titul jde do tuhého

SK Hranice - 1. FCV Přerov 2:0 (1:0), 1. FC Viktorie Přerov - TJ Valašské Meziříčí - 4:1 (3:0)

Sestava Přerova: Špunda - Blažek, Král, Pazdera, Studnička (45. Peřina) - Šimeček, Dorazil (41. Schenk M.) - Schenk J. (41. Šípek), Schonweitz, Dressler - Macháček (61. Nemrava). Trenéři: Chuda, Nemrava

Unavený herní projev bez jiskry nemůže nikdy přinést úspěch. A to se dnes jasně prokázalo v Hranicích. Sice jsme do utkání vstoupili solidně, ale neubráněný rohový kop po sérii chyb otočil kormidlem utkání. Šance jsme si i tak vypracovali. Schenk J. však v samostatném úniku neuspěl a stejně tak o chvíli později Macháček. Do naší hry se stále více vkrádala nervozita a úroveň utkání byla čím dál nižší. Hranicím bohatě stačil průměrný výkon k poločasovému vedení. Bouřka o přestávce byla úplně k ničemu. Stejně bezradný výkon jako v první půli. Po faulu Macháčka měli domácí výhodu penalty, tu však zlikvidoval Špunda. To nás alespoň trochu nastartovalo, ale do vyložených šancí se dostal jen stoper Král. Nejprve po rohu těsně minul a poté v poslední minutě jeho střelu do prázdné brány v poslední chvíli zblokoval domácí hráč. Následný rohový kop jsme zahráli nejhůře, jak jsme mohli a z protiútoku do prázdné brány domácí pečetili na konečných 2:0.
Zůstává mi rozum stát, nad tím, co jsme dnes předvedli. Naši klíčoví hráči zaznamenali naprosto podprůměrné výkony. Celý tým byl zabržděný a nepůsobil vůbec hladově. Bohužel i fotbal dnes plakal. Stále častěji se uchylujeme k nákopům a to na dobře organizovanou defenzívu Hranic nestačilo. Jak je možné, že tým, který hraje o titul předvede takovou holomajznu? Budeme si to muset velmi rychle vyhodnotit a již na středu proti nebezpečnému Val Mezu se připravit a utkání odehrát úplně jinak. Soutěž je extrémně vyrovnaná a ztrácet se bude až do posledního kola. Pokud to s umístěním na špici myslíme vážně, musíme se těmto výpadkům co nejvíce vyhýbat.

Sestava Přerova: Špunda (68. Mitkov) - Blažek, Král, Studnička (68. Dorazil), Losert (68. Nemrava) - Šimeček (68. Flachs), Pazdera - Schenk M. (58. Macháček), Schonweitz, Dressler (58. Kubela) - Šípek (58. Vykopal). Trenéři: Chuda, Nemrava, Leitner.

Góly Přerova: Schonweitz, Pazdera, Schenk M., Král z penalty

Po nedělním zklamání v Hranicích jsme si nemohli další výpadek dovolit. Naštěstí jsme měli v hlavách nedávný úspěch z Val Mezu, kde jsme vyhráli 4:1. A od začátku utkání jsme soupeře zamkli na jeho polovině. Dokonce jsme se velmi rychle dostali do vedení. Kombinace Šípka a Pazdery z 2. minuty vyslala do úniku Schonweitze a ten již věděl, jak zakončit. Následně se po rohovém kopu ve 13. minutě dostal k odraženému míči Pazdera a uklidil jej kam patří - do brány - 2:0. Náš drtivý tlak přinesl další branku až ve 27. kdy M. Schenk po kličce brankáři uklízel do prázdné brány, opět tomu předcházel vyhraný Šípkův souboj. Kluky jsme mohli o poločasové přestávce opravdu pochválit.
Ve druhém dějství se obrázek hry srovnal a spíše než se hrálo se bojovalo. Až v 55. Studnička ze stopera vyjel, a pěknou individuální akcí zařídil penaltu, kterou jeho kamarád ze středu obrany Král s přehledem proměnil - 4:0. Poté jsme viděli šance na obou stranách, ale až v úplném závěru se hostům podařilo korigovat rovněž z penalty na 4:1.
Dnešní výhry si moc cením, protože přišla po herním výbuchu v Hranicích. Zároveň však vnímám únavu z náročného programu a je potřeba si pořádně odpočinout a nachystat se na Šumperk, který přijede na Alšovku již v sobotu od 12:00. Tímto opět zvu rodiče a doufám v plnou podporu. Bude to potřeba, na tohoto soupeře dlouhodobě neumíme. Moc bychom si přáli konečně Šumperk porazit a zakončit náročný anglický týden vítězstvím. Za dnešní partii s Val Mezem si hráči zaslouží pochvalu.