so 8. 6. 2024 10:00 @ Tráva, MSŽD-U 15 sk. E, 26. kolo

U15 stvrdila titul výhrou

MFK Havířov : 1.FC Viktorie Přerov 2:4 (1:1)

Branky: Nádvorník 2x, Dorazil, Jurečka

Sestava: Žák - Steffan (41' Dolejší), Hrubý, Švirk, Janda (41' Jurečka) - Jakubec (1' Svozil, 41' Hagan) - Nádvorník, Keiling (70' Sedláček), Lipták (41' Dorazil), Tomeček - Večerka

K poslednímu utkání jsme zajížděli v sobotu do Havířova. Zápas jsme si chtěli především užít a pomoci kamarádům z Valmezu k záchraně. Podařilo se obé. I když tedy zážitek to byl neskutečný. Nervy až do konce. Ještě, že jsme si titul pojistili už doma s Bílovcem, jinak by to moje nervy nevydržely. Bohužel i díky pánům v černých dresech.

Začátek byl podle našich představ. Do vedení jsme šli již v 5'. Večerka v rohu hřiště vybojoval míč, přihrál Nádvorníkovi a ten obstřelil gólmana na zadní tyč, 0:1. Minutu na to mohl zvýšit Svozil, ale jeho střela těsně minula tyč. Ve 13', k údivu celé naší lavičky, sudí zapískal Švirkovi faul před naším vápnem. Z následného kopu domácí vyrovnali na 1:1. Od té doby začal na hřišti boj o každý metr s minimem šanci a spoustou osobních soubojů.

Do druhé půle jsme poslali takřka celou lavičku. Naše hra se zkvalitnila a soupeř přestával stačit. Nastala doba, kdy jejich přetížené obraně musel pomoci rozhodčí. Chodili jsme na domácího gólmana prakticky sami, ale vždy to byl ofsajd. Když už nešlo mávnout ani to, přišel faul, jenže bez trestu. Neskutečné. Do toho přišlo uklouznutí Jurečky a branka na 2:1.

Začínalo přituhovat, ale jako vždy jsme to nevzdali. Bojovali jsme dnes však hlavně proti rozhodčím. Ve druhé půli nám odmávali cca 12 ofsajdů. Jasná penalta na Večerku přešla bez povšimnutí o dalších faulech se ani nebavím. V 65' však Nádvorník krásně propíchl míč do běhu Dorazilovi, jenž ho poslal mezi nohama gólmana do brány, 2:2.

Náš tlak sílil a ani rozhodčí už nemohl nevidět vše. Faul na Večerku kousek za půlkou odpískali v 65' v domnění, že se nemůže nic stát. Jenže stalo se. Rozehráli jsme jej rychle a na krátko. Dorazil s Dolejším vyťukali obranu, Hagan pustil míč za sebe Nádvorníkovi a vedli jsme 3:2. Minutu pred koncem jsme vse jeste pojistili. Dorazil prošel středem hřiště, míč se pak přes Hagana a Nádvornika dostal k Jurečkovi a ten placírkou uzavřel účet zápasu i celé sezóny, 2:4.

Zvládli jsme i poslední utkání. Tento tým má opravdu charakter. Celá sezóna byla stejná. Nebylo to o hvězdách, ale o týmu. Hvězdy mohou pomoci, ale samy nevyhrávají, vyhrává vždy tým. Cíl před sezónou bylo 55 bodů a třetí místo. Bodů máme 65 a jsme první. Fantazie a obrovský úspěch, který se nedá ničím měřit. Dokázali jsme to my. My všichni a společně. Děkuji.