so 21. 10. 2023 10:00 @ Jeseník, Dukelská-tráva, MSŽD-U 15 sk. E, 12. kolo

FK Jeseník : 1.FC Viktorie Přerov 0:5 (0:2)

Branky: Večerka 2x, Jakubec, Hagan, Svozil

Sestava: Žák - Dolejší, Švirk, Jurečka, Janda (41' Keiling) - Svozil (65' Steffan) - Hagan (41' Tomeček), Dorazil (60' Sedláček), Jakubec (58' Hrubý), Nádvorník (60' Lipták) - Večerka

Na začátku týdne to vypadalo, že si do Jeseníku povezeme zimní výbavu. Opak byl pravdou. Přivítalo nás sluncem zalité lázeňské město a my doufali, ze i náš výkon bude plný slunce. Bohužel se tak nestalo a k výhře jsme se celkem protrápili. Myslím, že výsledek ne zcela odpovídá dění na hřišti. Tak jednoduché to opravdu nebylo.

Od prvni minuty jsme měli optickou převahu. Soupeř však byl velmi nebezpečný a museli jsme být stále ve střehu. Správnou volbou se ukázalo zařazení Dolejšího na levou obranu. Prvních deset minut bylo velmi opatrných a hrálo se převážně po obě šestnáctky. Poprvé jsme udeřili ve 14'. Jandův aut skončil na noze Večerky a ten poslal centr do vápna. Jakubec si jej nádherné stáhl ze vzduchu a poslal na zadní tyč. První střela na bránu znamenala naše vedení 0:1.

Branka nám měla pomoci, ale někteří hráči dnes opravdu neměli svůj den. Domácí i díky skvělé práci Dolejšího, hrozili převážně po své levé straně. Podařilo se nám uhasit dvě situace, které zaváněly gólem. Uklidnění mohl přinést Večerka, ale v jasné šanci, po přihrávce Dorazila, netrefil bránu. Povedlo se to o pět minut později. Janda přihrál po lajně Večerkovi, ten si potáhl míč a poslal krásný pas do vápna, kde jej našel dobíhající Hagan, 0:2. Druhá střela na bránu, druhá branka. Do konce poločasu stála za zmínku už jen střela Jakubce zpoza velkého vápna. Gólman ji však vytlačil na roh. Pouhé tři střely za poločas jsou hodně málo.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, jenže to i domácí a těm se to povedlo lépe. Opět jsme čelili několika šancím. Některé byly úplně zbytečné, jenže ani Žák dnes neměl svůj  den. Stál zbytečně vzadu a obraně moc nepomáhal. Ta si proto občas musela pomocí faulem a z trestných kopů domácí ohrožovali naší svatyni. Ta však zůstala neposkrvněna a o osudu utkání se rozhodlo mezi 53' a 58'.

Nejdříve si po autu proklestil cestu do vápna Dorazil, uvolnil kličkou Svozila, dal mu míč pod sebe a jeho placírka znamenala vedení 0:3. Za dvě minuty jsme předvedli rychlý protiútok. Žák chytil míč, rukou jej poslal Keilingovi, jež s ním běžel na půlící čáru a krásnou průnikovou přihrávkou našel Večerku. Ten si vápně položil gólmana a poslal míč z úhlu do prázdné brány, 0:4. O poslední gól se postaralo, z trestného kopu, duo Svozil a Večerka. Prvně jmenovaný poslal nadýchaný centr do vápna, který propadl za obranu na zadní tyč. Tam vyplaval zcela osamocený Večerka a zvýšil na 0:5. Branka byla nakonec připsána Svozilovi, jelikož podle rozhodčích jej Večerka tečoval až za čarou.

Tato výborná pětiminutovka rozhodla utkání v náš prospěch. Na hřiště se tak opět dostali všichni hráči a stále se bylo na co dívat. Více ze hry měl ovšem soupeř a naše obrana se musela ještě hodně otáčet. Krásnou akci předvedlo i trio Lipták, Sedláček a Tomeček, jenže posledně jmenovaný zakončoval už v pádu a míč neměl potřebnou razanci. Konečné skóre nabádá nezúčastněné k myšlenkám na jednoduchý zápas. Opak byl však pravdou. Kdyby první gól nebo i dva, vstřelili domácí, možná by byli ti sťastnějši oni.

Je dobré vyhrávat i kdyz to skřípe a není to to pravé ořechové. Dnes velká pochvala Dolejšímu. Myslím a nebyl jsem sám, že to byl dnes náš nejlepší hráč. Jen díky němu se domácí "sedmička" nedostala do hry a to bylo pro nás jen dobře. Ostatní si zhodnotíme a probereme na tréninku. Nakonec to byl krásný výlet. Tři body, nádherné počasí, prostě sobotní pohoda se vším všudy. Příští týden musíme být o hodně lepší. Máme co vracet.