so 25. 5. 2024 10:00 @ Borek-tráva, MSŽD-U 15 sk. E, 24. kolo

U15 po výhře dělí pouhý bod od titulu

FC Třinec : 1.FC Viktorie Přerov 0:3 (0:3)

Branky: Dolejší, Jurečka, Svozil

Sestava: Tomeček - Dolejší, Žák, Švirk, Janda (41´ Nádvorník) - Svozil (50´ Svozil) - Hagan 60´ Hrubý), Dorazil, Jakubec, Jurečka - Večerka

Získat další potřebné body na cestě za titulem jsme v sobotu jeli do Třince. Jestliže jsem si v týdnu myslel, že jsou chlapci v útlumu, unavení a bez šťávy a chuti, rychle mě na Starém Borku vyvedli z omylu. Do zápasu vlétli jako vichřice a za patnáct minut bylo "vymalováno". Jestli měl někdo pochybnosti (třeba já), že tu soutěž vyhrát nechtějí, tak ho vyvedli z omylu rychlostí světla.

V 8´zahrával Svozil rohový kop, ten se mu bohužel nepovedl, jenže míč se odrazil zpět jeho směrem. Přišel pokus o centr č. 2 a světe div se, skončil v bráně. Míč prolétl vzduchem na zadní tyč, aniž by jej někdo zasáhl e vedli jsme 1:0. Za pět minut přišla rychlá akce po levé straně. Tomeček rozehrál na Dolejšího, ten po krátkém sprintu předal štafetu Haganovi, jenž si míč navedl k lajně a od poslal přízemní přihrávku před bránu. Tam si seběhl Jurečka a placírkou z první poslal míč mezi nohami gólmana do sítě, 2:0. Pravá strana se nechtěla nechat zahanbit a tak minutu na to rozehrál akci Jurečka, přihrál Večerkovi, který narazil Dorazilovi a ten poslal průnikovou přihrávku Dolejšímu. První střela ještě skončila odrazem od obránce, ale na druhou pumelici už byli všichni krátcí, 3:0. Patnáct minut stačilo.

Ne, že by skončil i fotbal, ale začali jsme si ho užívat a zkoušet i různé věci. Šancí na vstřelení dalších branek bylo požehnaně, ale vždy tomu něco chybělo. Střelecky se dnes nedařilo Večerkovi, neřekl bych, že šance řešil špatně, ale vždy tam stál někdo, kdo překážel. Zbytek první půle uplynul rychle a skóre se nezměnilo. Do druhé půle jsme šli s náskokem tří branek a s vědomím toho, co se děje v souběžně hraném utkání v Porubě. Hráčům jsme však neřekli ani slovo.

Pokyny do druhé půle byly jasné. Dohrát utkání s nulou, nezranit se a nedostat kartu. Vše se povedlo až na žlutou pro Žáka, ale naštěstí přišla deset minut před koncem a nestihl ji proměnit v poněkud výraznější barvu. Za zmínku stojí Žákovi hlavička do břevna, nastřelená tyč a Večerkův obranný zákrok před soupeřovou brankou. Tomeček se dnes v bráně celkem nudil, ale nulu si zasloužil především za výkon v utkání se Šumperkem. Jak čas plynul, akcí ubývalo a na hřišti se občas trochu zajiskřilo. Naštěstí jsme vše přestáli bez úhony a do utkání s Uničovem můžeme nastoupit takřka kompletní. Konečný výsledek 0:3.

Cíl byl splněn a my čekali k kruhu na výsledek z Poruby. Ten nás hodně překvapil, ale hlavně mile. Tři kola před konce máme náskok pěti bodů na druhou Porubu, která má o zápas více a díky naší lepší vzájemné bilanci nám stačí k zisku titulu pouhý bod. V týdnu se pokusíme dobře naladit, ve středu budou mít všichni ze školy volno, zajdeme si na společný oběd a pak se pokusíme porazit Uničov. Pokud se vše povede, můžeme po utkání začít slavit. Myslím, že zaslouženě, ale pozor, ještě jsme nepřeskočili poslední překážku. Zajíci se počítají až po honu.