32_20240103_092050.jpg
96_20230521_162958.jpeg

U15 jasně přehrála lídra tabulky z Třince a vrátila se do boje o titul

1. FC Viktorie Přerov - FK Fotbal Třinec - 3:0 (1:0)

Sestava Přerova: Špunda - Blažek (74. Kubela), Vykopal, Král, Losert - Šimeček (78. Studnička), Šípek (74. Flachs) - M. Schenk (55. Večerka), Schonweitz (70. Dorazil), Dressler (78. Nemrava) - Macháček (78. Svozil). Trenéři: Chuda, Nemrava.

Góly: Matyáš Schenk 2, Filip Dorazil

Kdo viděl první jarní utkání v Třinci (prohráli jsme 6:2) a k tomu připočítal jarní nepohodu v našem týmu (3 prohry z posledních 4 utkání), nemohl očekávat to, co viděl v tomto souboji. Už v 7. minutě dal ráz utkání Šípek, který pronikl po dvou vyhraných soubojích do pokutového území, kde ještě vybídl přihrávkou ke skórování M. Schenka a vedli jsme 1:0. Poté přišla obrovská šance hostujícího Pilcha, který po krásné akci nastřelil tyč. Následně jsme převzali otěže utkání a znovu mohl skórovat po centru Loserta M. Schenk. Mu ani Šípkovi po rohovém kopu se to však nepovedlo a tak jsme šli do kabin s nadějným vedením 1:0. Hrál se velmi svižný fotbal z obou stran.
Druhé dějství přineslo až nečekaně hladký průběh v náš prospěch. Schonweitz své spoluhráče zásoboval přesnými přihrávkami. Macháček v úniku zachoval chladnou hlavu a krásně vybídl ke skórování znovu M. Schenka a ten opět chladnokrevně skóroval - 2:0. Soupeře jsme pustili do pořádného zakončení jen jednou a Pilcha vychytal Špunda. Na 3:0 pak po Dresslerově centru zvýšil pěkně hlavou Dorazil - 3:0.
Obrovsky důležité vítězství pro sebevědomí a psychiku kluků. Jasně zjistili, že fotbal hrát nezapomněli a předchozí nezdary byly hodně o hlavě. Touto výhrou jsme se vrátili do boje o titul. Poslední 3 kola rozhodnou, jestli z trojice Třinec, Bílovec, Přerov máme nejvyšší psychickou odolnost. Za dnešní parádní výkon klobouk dolů a jen tak dál. Příští kolo nás čeká zachraňující se Hlučín a to rozhodně nebude nic jednoduchého.