Související zápas

1. FC Viktorie Přerov
PřerovŠumperk
2:0
so 6. 5. 2023 10:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 14 sk. E, 21. kolo
76_20230507_120213.jpg

U14 vyhrála pro Vojtu

1.FC Viktorie Přerov : FK Šumperk 2:0 (0:0)

Branky: Hrubý, Jurečka

Sestava: Žák - Hagan, Večerka, Jurečka, Janda - Jakubec - Dolejší, Dorazil, Hrubý, Nádvorník - Svozil

Střídání: Keiling, Lipták, Sedláček

Vítězství pro Vojtu. S tímto mottem jsme pracovali již od středy, kdy jsme se dozvěděli o tom, že Vojta Švirk dostal stopku na tři zápasy. Za mě přehnané. Zřejmě se někdo na DK hodně vyplakal. Kluci dokázali, že jsou tým a že dokáží svého kamaráda podržet a bojovat i za něj. Největší otázkou bylo, kdo ho v zápase se Šumperkem nahradí? Volba padla na Jurečku a ukázala se správnou.

Utkání mělo od začátku dobré tempo. Hrálo se nahoru, dolů a mnozí si museli sáhnout pěkně hluboko do rezervoáru svých sil. Do první šance se dostali hosté, když Jandu u lajny "vykoupal" útočník soupeře a poslal míč před bránu. Se štěstím jej odvrátil Večerka. Naše snažení většinou končilo před vápnem, ale vážněji jsme branku neohrozili. To na druhé straně pozdě vyběhl Žák, míč sice lapil, jen se při tom zranil tak, že dochytal s nakopnutým kolenem. Naštěstí nic vážného. Souboj o míč, ve kterém byl pozdě.

Šumperskou bránu ohrozil po svém příchodu na hřiště Sedláček, jeho střelu zpoza vápna vytáhl gólman na roh. Z něj hlavou zakončoval Večerka, ale i jeho pokus skončil v rukavicích strážce hostující svatyně. V závěru jsme přestáli ještě jednu šanci soupeře. Stopeři byli ve špatném postavení a díry v obraně využil nabíhající hráč k zakončení. Naštěstí minul. Vyrovnaná první půle tak skončila bez branek.

Vše začalo hrát v náš prospěch v 50'. Hosté kopali roh. K míči se dostal Jurečka, poslal jej na Nádvorníka ten si pohrál se Šumperskou obranou. Neskutečné zrychlení, sprint k levé lajně kde na sebe natáhl všechny tři bránicí soupeře. Na jeho únik se navázal Hrubý doběhl do vápna a tam zcela sám dostal krásnou přihrávku od Nádvorníka mezi dvěma stopery a uklidil míč k tyči. Famózní. Tohle nás povzbudilo a věděli jsme, že musíme vydržet jezdit po zadku až do konce. Zvlášť když hosté zapnuli na plném obrátky. Špatným řešením situací a pohybem jsme se dostávali pod tlak, ale vše jsme zvládli. Šumperk byl v této pasáži lepší, ale nebezpečný byl jen po vápno. Do žádné vážné situace jsme jej nepustili.

Největší problém byl, když hosté nastřelili spojnici a odražený míč se dostal k volnému hráči. Jeho pokus ale zlikvidoval Žák. V 74´ vyvezl míč z obrany Jurečka. Dostal se s ním až na půlku soupeře a ten se mu po šťastných odrazech dostal zpět k noze ve vápně. Tam si počkal na pohyb gólmana a prostřelil jej na přední tyči, 2:0. Teď už věřili všichni, do konce zbývalo šest minut. Přečkali jsme dva trestné kopy soupeře za hranicí šestnáctky a mohli jsme slavit. Slib daný Vojtovi jsme splnili. Zřejmě jsme nebyli lepší, ale dnes jsme chtěli víc než soupeř a šli jsme výhře naproti.

Šumperk. Na toto utkání jsem byl hodně zvědavý. Pamatujete si ještě náš první zápas této sezóny. Stejné hřiště, stejný soupeř, jen výsledek zcela jiný. Tehdy jsme prohráli 0:11. Od té doby jsme urazili velký kus cesty a mnohé se změnilo. Už to není ten tým "otloukánků", je to parta která dokáže porážet i silnější týmy a naše cesta tady zdaleka nekončí. Do konce sezóny je ještě pět zápasů a my se budeme snažit se v nich prezentovat co nejlépe. Třeba se mi splní můj sen, získat 40 bodů.

Dnes nemám koho bych chválil. Bylo by to na dlouhý článek. Tohle si probereme ve středu na pozápasovém hodnocení. Dnes musím pochválit celý tým. Jako tým jsme bojovali, jako tým jsme vyhráli. Udělali jste nám obrovskou radost. Hoši děkujeme.