so 1. 4. 2023 12:00 @ UMT Bílovec, MSŽD-U 14 sk. E, 16. kolo

ŠSK Bílovec : 1.FC Viktorie Přerov 0:3 (0:0)

Branky: Dolejší, Dorazil, Nádvorník

Sestava: Žák - Keiling, Švirk, Večerka, Hagan - Svozil, Dorazil - Janda, Jurečka, Dolejší - Nádvorník

Střídání: Jakubec, Hrubý, Sedláček, Kruták

Důležité utkání jsme odehráli v sobotu v Bílovci. Potřebovali jsme už vyhrát, chytnout se a dobře se naladit na dvojzápas se Vsetínem a Valašským Meziříčím. Již poslední zápas ukázal, že to s námi tak špatné není, ale chybí nám hlavně střelec.

První půle nebyla z naší strany moc kvalitní. Kluci se na hřišti hledali a popravdě, my jsme nemohli najít to optimální rozestavení. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale šancí na obou stranách poskrovnu. Domácí hrozili hlavně po své levé straně, kde jsme včera moc jistotou neoplývali a my spíše ze standardních situací. Nejhůře nám bylo v posledních deseti minutách. Úplně jsme vypadli z obrazu a domácí nás zatlačili před naší bránu. Jednou nás zachránila tyč a ve druhém případě se zaskvěl výborným zákrokem Žák. Přežili jsme a do druhé půle se tak šlo za bezbrankového stavu.

Pro další herní pasáž jsme překopali rozestavení k obrazu svému a hra se diametrálně změnila. Zápas jsme opanovali a dá se říct, že celou druhou půli jsme byli lepší. Výborným tahem se ukázalo postavení Dolejšího do středu hřiště a Svozila na hrot. Ulevilo se i Nádvorníkovi s Jurečkou, kteří se posunuli na kraje a měli více klidu i prostoru.

První branka padla po důrazu Dolejšího. Ten prošel středem hřiště jako tank a jeho zblokovaná střela zapadla za záda gólmana. O druhý gól se postaral Dorazil. Využil výhody po faulu a přehodil domácího strážce svatyně podruhé, 0:2. Pojistku na 3:0 se nám však dlouho nepodařilo dát. A že těch šancí bylo. Svozil, Jurečka, Kruták, Dolejší, Jakubec. Ti všichni a někteří i 2x mohli uklidnit hru, chybělo buď kousek štěstí nebo se zaskvěl gólman Bílovce. Nakonec se deset minut před koncem dostal ke střele Kruták a vyražený míč poslal do brány Nádvorník, 0:3. Stejným výsledkem skončilo i celé utkání.

Zvládli jsme to na jedničku. Poctivý výkon od začátku až do konce, podpořený výbornými individuálními výkony. Opět si zahráli všichni a tři body jsou trešničkou na dortu. Dnes je těžké někoho vyzdvihnout. Obrana pracovala na jedničku. Dorazil už druhý zápas po sobě zahrál na výbornou. Sedláček s Jakubcem mu skvěle sekundovali, no a vepředu to byla opravdu síla. Škoda jen toho proměňování šancí.

Jedno jméno bych ale přece jen zmínil, Svozil. Jeho první zápas. Sestavou putoval od šestky až na hrot a přitom je spíš zvyklý na pravého beka. Vepředu udržel míč, rozdával přihrávky a dostal se i do tří šancí. Myslím, že jeho hra bude mít ještě hodně stoupající tendenci.

Za včerejší zápas ještě jednou všem velké díky.