ne 30. 4. 2023 12:00 @ Hranice-tráva, MSŽD-U 14 sk. E, 20. kolo

SK Hranice : 1.FC Viktorie Přerov 3:3 (2:1)

Branky: Svozil, vlastní, Večerka

Sestava: Žák - Keiling, Švirk, Večerka, Janda - Jakubec - Nádvorník, Hrubý, Jurečka, Dolejší - Svozil

Střídání: Dorazil, Kruták, Lipták, Steffan

Dnes jsme měli na programu klasické derby s Hranicemi. V této sezóně jsme ještě v těchto zápasech nepoznali porážku a i dnes jsme nechtěli odjet s prázdnou. Bohužel se nám na poslední chvíli smrskla sestava na minimum. Hráči na lavičce měli většinou nějaké zdravotní problémy a tak jsme nakonec utkání odehráli takřka bez střídání. Zadání bylo jasné. Vstoupit do zápasu aktivně, hrát rychle po zemi a donutit domácí k chybám vzadu.

Asi mluvíme jinou řečí, jelikož opak byl pravdou. Už to nejde říci jinak, ale hráli jsme stejně připo...., jako v první půli s Porubou. Pomalu, bez chuti, místo vyjetí s míčem nákop, jen abychom nemuseli zbytečně běhat. V soubojích jsme byli pozdě nebo se jich vůbec neúčastnili a tak měl soupeř hodně ulehčenou roli.

Trest přišel brzy. V 15' Večerka špatně odehrál míč hlavou, ten se dostal k volnému hráči, který obstřelil Žáka na zadní tyč, 1:0. Aby toho nebylo málo, za minutu vedli domácí již 2:0. Jakubec ztratil na půlce balón, byl z toho rychlý protiútok po pravé straně, centr a střela mimo bránu. Večerka místo aby jej pustil za lajnu, odehrál ho před bránu a útočník soupeře jej v klidu uklidil za záda gólmana. V té chvíli jsme byli na ručník.

Hlavy dole a svět se zhroutil. Pod tlak jsme se ale dostali sami svou benevolencí, laxností a řekl bych, že v určitých chvílích i lajdáctvím. Z letargie nás probral faul na Hrubého. Exekuce trestného kopu se jal Večerka. Takřka z půlky poslal nadýchaný centr do vápna, tam si krásně odskočil Svozil a z první prostřelil domácího gólmana, 2:1. Tento stav vydržel až do přestávky a bylo si v ní hodně co říci. Pro některé hráče to moc lichotivé nebylo.

Nevím, jestli na to abychom začali hrát, potřebujeme "umýt hlavy", ale opět to zabralo. Do druhé půle jsme vstoupili tak, jak jsme měli začít od úvodního hvizdu. Byli jsme nahoře, aktivní, napadali jsme rozehrávku a hlavně jsme běhali a hráli po zemi. Dostali jsme soupeře pod tlak a donutili ho k faulům. První trestný kop byl totožný jako v úvodní části. Dlouhý nákop Večerky, Svozil za obranu a gól. Bohužel rozhodčí odmával ofsajd. V 52' další, naprosto stejná standartní situace. Tentokrát z toho byla vyrovnávací branka na 2:2. Postaral se o ní hráč domácích, jenž hlavou překonal svého gólmana.

Byli jsme nahoře a měli toho využít. Opak byl pravdou. Série nedůrazů a chyb vyústila v červenou kartu pro Švirka. Dlouhý nákop za obranu Večerka podběhl, míč spadl Švirkovi k nohám, ten jej špatně zpracoval a při snaze ho odkopnout trefil nohu zabíhajícího útočníka. Zmaření gólové šance se trestá kartičkou barvy červené a tak se i stalo. Čekalo nás dlouhé oslabení.

Svozil se stáhl na stopera a Jurečka se posunul na hrot. V záloze nám bohužel jeden hráč chyběl. Oslabení jsme nehráli špatně, jenže přišla 63' a další kiks. Nemluvíme na sebe, proto se Janda srazil s Jakubcem a volný hráč centroval do vápna. Tam chyběl Večerka, který musel vyběhnout proti hráči a v klidu hlavičkující útočník dostal soupeře do vedení 3:2. Už nebylo na co čekat. Svozil k Jurečkovi na hrot a hra na tři stopery. Do konce bylo patnáct minut, které byly celkem výživné.

Domácí dohrávali bez dvou stěžejních hráčů a na hřišti se přestalo jiskřit. I když... Nejdříve volalo po penaltě stažení Nádvornika a na druhé straně faul Jandy na hranici pokutového území. Ani jedna situace však rozhodčím nebyla posouzena jako penaltová a o osudu utkání se rozhodlo až v nastavení. Poslední standartní situaci jsme dostali k dobru my. Na roh už šli všichni hráči do vápna a Žák se z brány vysunul na půlku. Svozil poslal krásný centr do malého vápna, ten propadl k Večerkovi a bylo z toho vyrovnání na 3:3.

Co k tomu říci. Dnes jsme prostě neměli svůj den nebo, alespoň v první půli, jsme ho nechtěli mít. Je to už druhý zápas v řadě, kdy proflákáme první poločas. Budeme s tim muset něco udělat. Jediné plus bych našel v tom, že i v deseti jsme dokázali vyrovnat. Pokud by na hřišti byl soupeř kompletní, tak nevím. Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že jsme hráli jako pras.... Zranění hráčů mě mrzí, jenže až na jeden faul (Večerka), vyplynuly ty ostatní ze hry nebo z neobratnosti a určitě nebyly úmyslné. Klukům z Hranic přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště.

Co se týká našich hráčů. Pánové, doba nějakého hájení je pryč. Buď chceme hrát a vyhrávat i se silnějšími týmy nebo ne. S dnešním výkonem spokojen nejsem. Děláme spousty nevynucených chyb, na zápas nejsme mentálně připraveni a u některých mi přijde, že jim to je vlastně jedno. To se musí rychle změnit. Dnes jsme opravdu v první půli byli spíš k smíchu nebo v mém případě k pláči. Investujeme do vás spoustu času a tady v těchto zápasech to chceme vrátit zpět. Po dnešku nám dlužíte hodně.