so 13. 5. 2023 17:00 @ Uničov-tráva 2, MSŽD-U 14 sk. E, 22. kolo

SK Uničov : 1.FC Viktorie Přerov 7:2 (3:1)

Branky: Nádvorník, Svozil

Sestava: Žák - Hagan, Večerka, Jurečka, Janda - Jakubec - Dolejší, Keiling, Hrubý, Nádvorník - Svozil

Střídání: Dorazil, Kruták, Sedláček, Steffan

V sobotu jsme odehráli utkání s nejtěžším soupeřem, lídrem naší tabulky, Uničovem. Věděli jsme, že jen maximální nasazení a bojovnost nás mohou posunout k dobrému výsledku. To se nám dařilo pouze v prvním poločase, proto zápas skončil nejvyšší prohrou na jaře. Soupeř byl sice lepší, ale pokud bychom se vyvarovali chyb, mohl být výsledek lepší.

Od první minuty bylo jasné, proč Uničov vede tabulku a v jarní části ještě neztratil ani bod. Soupeř byl lepší ve všech herních aspektech. Zbraně jsme však nesložili. Bojovali jsme a dlouho drželi domácí od naší brány. Ve 20´ přišel zbytečný faul na půlce, nezareagovali jsme na rychlou rozehrávku a byl z toho první gól do naší sítě. Odpověď byla rychlá. Již za čtyři minuty Dorazil vybojoval míč u lajny, přihrál jej Krutákovi, ten posunul ještě Nádvorníkovi a bylo vyrovnáno, 1:1. Domácí si vedení vzali zpět ve 32´. Žák zaspal, stejně jako hráči před ním, pomalé dostoupení, střela na bránu a bylo 2:1. Už to vypadlo, že si do druhé půli poneseme nadějný výsledek, jenže přišla další standartní situace. Místo centru poslal domácí hráč do vápna po zemi a po teči jsme prohrávali 3:1. Velká škoda.

Druhá půle již neměla z naší strany takové nasazení a hlavně jsme vytvářeli další zbytečné chyby. Po deseti minutách jsme měli výhodu trestného kopu. Večerkovi se jeho exekuce nepovedla, domácí získali míč a byl z toho rychlý protiútok a branka na 4:1. Tento stav vydržel dlouho. Trochu jsme srovnali krok, jenže naše snahy končily před vápnem. V 62´ další zbytečná ztráta míče uprostřed hřiště, průniková přihrávka za obranu a 5:1. Na tuto branku jsme ještě zareagovali. Večerkův dlouhý míč před vápno si krásně zpracoval Svozil, obhodil stopera a snížil na 5:2. V posledních deseti minutách jsme však ztratili koncentraci a domácí trestali. Dva zbytečné góly, které být nemuseli a opticky znehodnotili naše snažení. Konečný výsledek 7:2.

Dnes jsme mohli vidět, kde všude ještě zaostáváme, pokud bychom se chtěli vyrovnat týmům z čela tabulky. Stále je na čem pracovat a jedině poctivým přístupem k tréninku se můžeme posunout. Před sebou máme tři utkání, jež bychom chtěli zvládnout a dokázat tak, že nepatříme do spodních pater tabulky. Bez maximálního nasazení a zbytečných chyb to ale nepůjde.