st 8. 5. 2024 10:00 @ Hranice-tráva, SpSM-U13 SEVER 1-8, 13. kolo

U13 zvládla derby s Hranicemi

SK Hranice - 1. FC Viktorie Přerov 1:3 (0:1)

Sestava: Pánek, Streda, Masařík, Zatloukal, Janik, Vrba, Kropáč, Pospíšil, Tomeček, Mikulík, Kožuch, Jedlička (C), Tinak, Maňák, Křepelka, Spačilová, Kohn.

Branky: Janík 3x

Po nedělním excelentním výkonu proti Frýdku-Místku nás ve středu čekalo vložené kolo a to rovnou okresní derby proti hráčům SK Hranice.
V utkání jsme chtěli potvrdit naši formu z posledních zápasů , ale hlavně oplatit Hranicím porážku z posledního měření sil v domácím prostředí.
Bohužel celá první půle přinesla bezkrevný fotbal. Líný někdy až chodící fotbal z obou stran byl velmi vzdálen našim očekáváním. Hra byla prostá jakékoli kombinace a v hlavní roli byly dlouhé nákopy a zbavování se míče. Ani na jedné straně nebylo moc šanci ke vstřelení gólu přesto se v závěru poločasu štěstí přiklonilo na naši stranu. Štěpa Janík využil jednu z mála šanci a díky němu jsme šli do kabin s jednogolovým náskokem.
Do druhé půle jsme chtěli vstoupit výrazně aktivněji a to se povedlo, hned v úvodu využil opět Štěpa rychlý brejk a takovým šouráčkem přesně k tyči zvýšil na 2:0. Několik dalších vyložených šanci jsme bohužel neproměnil a jak už to tak bývá opět platilo to otřepané - nedáš dostaneš. Hranice snížili na 2:1 a najednou dostal zapas nový impuls. Bohužel emoce začali stoupat až moc a musím říct že z velké části i vinou pana rozhodčího, který tuhle část utkání těžce nezvládl, se zapas zvrhnul ve špatně zrežírované divadlo. Pošťuchovaní, nadávky, hádky , fyzické napadání, no nic hezkého. Naštěstí Štěpa dnes nazul střelecké kopačky a v samém závěru zvýšil na konečných 3:1 a mohl oslavit svůj hattrick.
Zapas neukázal moc fotbalové krásy, to u derby někdy bývá, ale tentokrát jsme z bitvy s tradičním soupeřem vyšli jako vítězové my.