so 28. 10. 2023 14:00 @ Tráva, SpSM-U 12 SEVER, 13. kolo

U12 si odvezla z Havířova výhru

MFK Havířov - 1. FC Viktorie Přerov 2:5 (2:3)

Sestava: Zbořil, Dýčka, Doležel, Sova, Hába, Pluháček, Máca, Vlachopulos, Haluzík, Jemelka, Kropáč, Hradílek

Branky: Jemelka, Pluháček, Doležel, Sova 2x

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. V šatně jsme se přitom společně bavili, že nás nečeká nic jednoduchého a je potřeba maximální přístup. Ve 2. minutě šel soupeř do vedení 1:0. Hrálo se spíše na naší polovině hřiště. My se dlouho probouzeli z ospalosti. Vyrovnání přišlo v 17. minutě Jemelkou na 1:1 a to nás konečně nakoplo. O chvíli později ve 20. minutě jsme šli do vedení po krásně zahraném přímém kopu Pluháčkem - 1:2. Poté byl nařízen pokutový kop, který si vzal Pluháček, avšak dobře chytající domácí brankář penaltu vyrazil k dobíhajícímu Doleželovi a ten se u dorážky do prázdné brány nemýlil - 1:3. Do konce poločasu soupeř korigoval stav utkání ve 36. minutě na 2:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili už daleko lépe. Měli jsme více míč na našich kopačkách. Soupeř hrozil z dlouhých zahrávaných míčů na naší polovinu, které nám občas dělaly problémy. Nám se však dařilo v obranné činnosti. Zlepšila se i rozehrávka a přechod do útočné fáze. Vytvořili jsme si spousty střeleckých příležitostí a z toho pramenilo i zahrávání několika rohových kopů, avšak ne a ne dát branku. Pojištění výsledku přišlo v 52. minutě a 60. minutě Sovou, který dvěma brankami rozhodl o vítězství 2:5 pro nás.

Prvních 10 minut utkání z naší strany bylo hrozných. Kdybychom takto pokračovali, tak si neodvezeme ani bod. Je třeba do každého utkání vstoupit naplno a ne si myslet, že se vyhraje samo a lehce. Jsem rád, že jsme po hrozném začátku postupně naši hru zlepšili a přidali jsme další výhru na naše konto. Hráče chválím hlavně za druhý poločas, který nám v předešlých utkáních dělal problémy. Nyní tomu bylo jinak a díky tomu jsme utkání dovedli do vítězného konce.