ne 5. 5. 2024 12:00 @ Sokolská ul., SpSM-U12 SEVER 1-8, 8. kolo

U12 porazila Frýdek

1. FC Viktorie Přerov - Frýdek-Místek 4:3 (2:1)

Branky: Pluháček, Vrba, Simon, Kyliš

Sestava: Machač - Hradílek, Dýčka, Pluháček, Vrba, Kocián, Vlachopulos, Jemelka, Vylíčilová, Hába, Kyliš, Simon.

V neděli k nám zajížděl soupeř z Frýdku-Místku. Byli jsme v silnější sestavě než v zápase proti Opavě, a proto jsme očekávali 3 body. Navíc soupeř přijel s mladšími hráči, takže se nebylo na co vymlouvat a šlo se na to.
Do zápasu jsme vstoupili ze středního bloku, čímž jsme se snažili snížit počet inkasovaných gólů a přecházet do rychlých protiútoků, ve kterých jsme silní. Během 25 minut jsme měli spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili, a opět se potvrdilo tvrzení nedáš - dostaneš. Ve 28. minutě jsme inkasovali. Naštěstí se na nás do poločasu usmálo štěstí a vstřelili jsme 2 branky zásluhou Pluháčka a Vrby.
Výkon jsme o poločase vcelku chválili, ale požadovali jsme větší proměňování šancí. Zápas jsme si zkomplikovali sami. Kdyby to bylo v 20. minutě 5:0, nikdo by se asi nedivil.
Do druhé půlky jsme vstoupili rozporuplně a soupeři se povedlo vyrovnat. Poté jsme se zase dostali do naší hry a po rohu skóroval nejmenší hráč na hřišti, Simon, nespecifikovatelnou částí těla a začala hra nahoru dolu. V 63 minutě po naší chybě soupeř skóroval z penalty a vyrovnal na 3:3. Naštěstí Kyliš, v tomto zápase kapitán, potvrdil svou kvalitu, prošel obranou, prostřelil brankáře a vystřelil nám 3 body.
Se zápasem můžeme být spokojení co se týče výkonu a bodů. S čím ale nemůžeme být spokojeni je skóre. Měli jsme vstřelit minimálně o 5 gólů více a ne se strachovat o výsledek. Bohužel proměňování šancí nás trápí.