ne 7. 5. 2023 10:00 @ Žerotínova-tráva č.1, SpSM-U12 SEVER 9-16, 9. kolo

FK Šumperk - 1. FCV Přerov 5:2 (3:2)

Sestava: Hilber, Suchánek, Jedlička, Hrubča, Křepelka, Kohn, Streda, Zatloukal, Herčík, Kožuch, Vrba, Kropáč, Losert, Vincenec

Trenéři: Herčík

Branky: Kropáč 1x, Losert 1x

Tento víkend nás čekal soupeř z nejnáročnějších, FK Šumperk toho času vedoucí tým naší soutěže.  Na klucích byla vidět velká touha odčinit porážku, se stejným soupeřem, ze začátku sezony.  A nezačali vůbec špatně. Dařilo se nám dostupovat soupeře v obrané fázi a naopak dopředu jsme byli velmi nebezpeční. Zhruba v polovině prvního poločasu si želbohu první slabší chvilku vybrala naše obrana, kdy jsme si dali vlastní gól z rohu. Odpověď byla rychlá a za minutku to bylo 1:1. Situace se opakovala za několik málo minut, náš kiks v obraně a vzápětí vyrovnání po perfektním presingu našich útočníků. Několik našich šanci v závěru poločasu mělo golové parametry, bohužel i tentokrat platilo to otřepané nedáš dostaneš. Poločas skončil 3:2 pro Šumperk.  Druhá půle se pak odehrávala hlavně ve středu hřiště kdy šance dokázal proměnit už jen soupeř. Zapas nám ukázal, že můžeme hrát i s tak kvalitním soupeřem, ale k tomu aby jsme ho začali porážet nám přece jenom chybí ještě hodně práce.  Kluky chválím za bojovnost a Míšovi Hilbertovi gratuluji k výborně odchytané premiéře v lize SPSM.