ne 24. 3. 2024 12:00 @ Sokolská ul., SpSM-U12 SEVER 1-8, 2. kolo

U12 doma body nebrala

1. FC Viktorie Přerov - 1. FC Poruba 4:5 (2:3)

Sestava: Zbořil - Doležel, Dýčka, Pluháček, Kocián, Kyliš, Sova, Jemelka, Vlachopulos, Vrba, Haluzík, Máca, Hába, Hradílek

Branky: Kyliš, Jemelka, Vlachopulos, Pluháček

V neděli jsme doma přivítali soupeře z Poruby. Na podzim jsme společně sehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme těsně o jednu branku prohráli. Dalo se očekávat, že nedělní utkání bude podobně vyrovnané.

Náš výkon po počátečním hvizdu nebyl vůbec dobrý. Nebyli jsme schopni zkrotit míč, kombinovat a dostat se do herní pohody. První desetiminutovka nebyla dobrá. V 10. minutě jsme se dostali na soupeřovu polovinu. Po pravé straně táhl míč Kyliš, který dlouhým centrovaným míčem do pokutového území zaskočil hostujícího brankáře a zároveň i všechny přítomné. Míč krásně zaplul za záda brankáře Poruby a my šli do vedení 1:0. Od tohoto momentu jsme se dostávali více do hry. Konečně nám fungovala kombinace. V krajních pozicích jsme dobře přecházeli přes obranu hostů. Odměnou nám byla další branka ve 14. minutě, kdy navýšil Jemelka na 2:0. Následovala dvacetiminutovka naši dobré hry. Dostávali jsme se do hodně šancí. Velké problémy jsme soupeři dělali po krajích hřiště, kde jsme dobře řešili situace 1 na 1. Dokázali jsme si vytvořit hodně rohových kopů. Branku jsme ovšem nepřidali. Zbývalo pět minut do konce prvního poločasu a vše se zdálo, že máme pod kontrolou. Opak byl ale pravdou a následujících pět minut bylo jako z hororu. Ve 36. minutě jsme inkasovali na 2:1, ve 38. minutě na 2:2 a ve 40. minutě na 2:3. Během chvilky jsme přišli o vedení, psychickou pohodu a do šatny odcházeli rozpolcení.

Do druhého poločasu jsme nastoupili plní odhodlání výsledek opět otočit na naši stranu. Hra z naší strany byla velmi dobrá, srovnatelná s prvním poločasem, když opomeneme posledních pět minut. Ve 48. minutě si dobře zaběhl za obranu Haluzík, který dostal míč ke svým nohám a při úniku k soupeřově bráně byl podražen. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Vlachopulos na 3:3. To nás opět dostalo do sedla a my se snažili soupeře zmáčknout na jejich polovině. Po většinu herního času se nám to dařilo, ale soupeř byl nebezpečný rychlými protiútoky. V 53. minutě právě z rychlého protiútoku šel soupeř opět do vedení 3:4, kdy útočník si zaběhnutím za obranu vyprosil míč a kličkou brankáři do naší prázdné brány nedal šanci. Nás to naštěstí neodradilo a neustále jsme se snažili. V 53. minutě se dobře dostal před hostující branku Pluháček a vyrovnal stav na 4:4. Zbývala necelá půlhodina hry. Naše nasazení neustávalo. Bohužel ne a ne si vytvořit pořádnou šanci na vstřelení branky. Příležitostí bylo více než dost, ale vždy tomu chybělo štěstí nebo lepší řešení. Bohužel pro nás přišel trest v 73. minutě. Další rychlý přechod soupeře a jako přes kopírák u 4. branky se útočník záběhem a kličkou brankáři do prázdné brány nemýlil a zvýšil na 4:5 pro soupeře. Času již moc nezbývalo a my jej ani gólově nevyužili. Konečný výsledek 4:5 pro Porubu.

Hořká prohra. Takhle by se dalo krátce zhodnotit naše představení. Byli jsme po většinu času lepším týmem. Utkání jsme ztratili v posledních pěti minutách prvního poločasu, kde jsme zcela vypadli z role a během chvíle vytvořili hodně individuálních chyb. Na to se musíme opravdu zaměřit, protože to není poprvé a my jsme kvůli našim chvilkovým výpadkům přišly o pocit výhry již v několikátém utkání. Bohužel takový je fotbal a my se musíme do dalších utkání poučit z chyb, jakmile je snížíme na minimum, budeme úspěšní i výsledkově.