84_20230510_155756.jpg

U11 na Jemelka Cup v Uničově

Turnaj Jemelka Cup ve spolupráci s organizací Děti dětem

V sobotu se naše kategorie U11 zúčastnila velmi dobře obsazeného turnaje Jemelka Cup ve spolupráci s organizací Děti dětem. V základní skupině náš čekaly týmy SK Sigma Olomouc, SK Líšeň U11, MFK Chrudim, FK Frýdek Místek. V prvním utkání se Sigmou jsme tahali za kratší konec. Sigmáci nás předčili ve všech aspektech a zaslouženě vyhráli 0:6. V druhém utkání jsme narazili na Líšeň U11. V tomto zápase už jsme byli schopni konkurovat, i když konečný výsledek 0:3 pro Líšeň hovoří jasně. Sráželo nás proměňování šancí. Ve třetím utkání s Chrudimí jsme hráli vyrovnaný fotbal, vytvořili jsme si hodně šancí, podařilo se nám ovšem proměnit jenom jednu. I ve třetím utkání jsme tak prohráli jednogólovým rozdílem 1:2. Poslední utkání ve skupině s Frýdkem Místkem by se dalo srovnat s druhým utkáním. V tomto utkání rozhodla větší fyzická vyspělost soupeře, kdy jsme měli problém po rychlostní stránce. Dokázali jsme vstřelit branku z penalty, další šance zůstaly opět neproměněny, což znamenalo prohru 1:3.

Po polední pauze došlo k dalšímu rozlosování turnaje. Čekaly nás týmy Šternberka, Líšně U10, HFK Olomouc a opět Frýdku Místku. Proti Šternberku jsme nastoupili opravdu špatně - nulový pohyb, zájem a chuť do fotbalu, prohra 1:3. Následovalo utkání s HFK Olomouc, kdy jsme po dlouhém čekání konečně okusili výhru 1:0 po dobrém výkonu. Před námi bylo poslední dvojutkání s Líšní U10 a Frýdkem Místkem. S Líšní jsme sehráli utkání plné pěkných akcí a šancí na obou stranách, vyhrál šťastnější a to Líšeň 0:1. Odveta s Frýdkem Místkem byla z naší strany mnohem lepší. Klání skončilo vyrovnaným výsledkem 1:1 po velmi bojovném utkání.

Celkově turnaj hodnotím velmi dobře. Vyzkoušeli jsme si velmi těžká utkání s kvalitními soupeři. Po celém dni máme odehraných 160 minut fotbalu a to ve velkém tempu. Jsou to pro nás velmi dobré zkušenosti do budoucna. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za výkony, rodičům za podporu a organizátorům za hladký průběh celého turnaje.