st 8. 5. 2024 12:00 @ Hranice-tráva, SpSM-U12 SEVER 1-8, 13. kolo

Smolná prohra U12 v derby

SK Hranice - 1. FC Viktorie Přerov 3:2 (2:1)

Sestava: Machač, Kyliš, Doležel, Dýčka, Pluháček, Vrba, Kocián, Vlachopulos, Jemelka, Sova, Hába, Vylíčilová.

Branky: Pluháček 2x

Ve sváteční středu jsme zajíždějí na okresu derby do Hranic. Na zápas jsme se chystali již od pondělí, kdy jsme si rozebrali video, v úterý na tréninku jsme takticky dolaďovali detaily s cílem vyhrát. To se bohužel nepodařilo.
Opět jsme se snažili vycházet z nižšího bloku do protiútoků, jelikož jsme věděli jakým fotbalem se prosazuje soupeř. To nám zprvu nevycházelo, poté jsme se s tím však sžili a soupeř měl těžké dostat se do šance. Také se nám podařilo vsítit gól zásluhou Pluháčka, který dobře vybojoval a poslal míč za háčky. Ujali jsme se vedení. To však trvalo jen do 22. minuty, kdy vstřelil soupeř branku po dorážce střely, kdy Machač nezabalil balón a obrana reagovala později, než měla. Hra byla nadále vyrovnaná, dostali jsme se do pár šancí, které jsme bohužel neproměnili a tak přišel trest s podobě druhého gólu. Dlouhý centr přeletěl všechny a dopadl až do sítě. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.
O poločase jsme kluky a děvče nabádali k pokračování v nastolené taktice, která dosud byla úspěšná a k většímu nasazení a spolupráci, což by nám přineslo body.
Kluci do druhé půle nastoupili aktivně, akce střídala akci. My jsme se do šancí dostávali po dobrých kombinacích, soupeři bohužel stačilo jen nakopnout míč a byl v šanci. To se stalo také v 74. minutě po našem nedohraném rohu, kdy jsme již hráli na riziko, a soupeř po nedorazu skóroval. To nás nepoložilo, ještě jsme stihli snížit opět zásluhou Pluháčka, který bych vysunutý na hrot. Víc jsme jít bohužel nestihli.
Za výkon musíme hráče pochválit, byl bojovný, týmový a o 100% lepší než v minulém derby. Chybělo nám bohužel víc štěstí, které se k nám bohužel často otáčí zády.