32_20240103_092050.jpg
385_20240421_181018.jpg

Seminář pro rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek

Fotbalový klub 1. FC Viktorie Přerov ve spolupráci s partnerskou základní školou ZŠ Za Mlýnem a pod záštitou Fotbalové asociace ČR uspořádal seminář pro rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek. Seminář se zaměřil na důležitá témata týkající se vývoje dětí, životosprávy, spolupráce, motivace a komunikace ve sportu i mimo něj.

Lektor FAČR rodičům sdělil cenné informace a zodpověděl jejich dotazy. Seminář je součástí dlouhodobé snahy o komplexní podporu mladých fotbalistů a bude se konat každoročně před začátkem sezóny.

"Věříme, že vzdělávání rodičů je klíčové pro zdravý rozvoj mladých sportovců," uvedl Petr Zbořil, ředitel ZŠ Za Mlýnem. "Spoluprací fotbalového klubu a základní školy s podporou FAČR chceme vytvořit ideální prostředí, aby se děti mohly plně věnovat fotbalu a zároveň se rozvíjely i v jiných oblastech."

Rodiče si seminář pochvalovali a ocenili praktické informace a možnost diskutovat s odborníkem.

"Bylo to moc fajn," řekla Hanka Novotná, matka mladého fotbalisty. "Dozvěděla jsem se spoustu užitečných věcí, které mi pomohou lépe podporovat syna ve sportu i v životě."

Partnerství mezi 1. FC Viktorie Přerov a ZŠ Za Mlýnem a aktivity jako je tento seminář jsou skvělým příkladem, jak budovat silnou komunitu k podpoře mladých fotbalových talentů. Vzájemná spolupráce a podpora všech je klíčová pro budování optimálního prostředí, které dětem dopřeje skvělé sportovní zážitky a bude jim nápomocno k osobnímu i sportovnímu rozvoji.