Remíza se zlínskou U19

FC Trinity Zlín U19 : 1.FC Viktorie Přerov 3:3(3:1)

Branky: vlastní, Kocian, Mirvald

Sestava 1.poločas: Mikeš - Hretsajčuk, Kuča, Javora, Řezník - Kocian - Masný, Kratochvíl, Mirvald, Repček - Kašpárek

Sestava 2.poločas: Mikeš - Otáhal, Kuča, Javora, Řezník (65" Kratochvíl) - Kocian - Vyroubal, Kytlica, Mirvald, Caletka - Kašpárek (65' Repček)

Další přípravné utkání odehráli naši muži na zlínské Vršavě, kde jim, v generálce na celostátní ligu dorostu, byla soupeřem domácí U19. Kvalitní utkání ve vysokém tempu nakonec přineslo zaslouženou remízu.

Od začátku se hrál fotbal nahoru, dolů. Oba týmy ukázaly, že jsou fyzicky dobře připraveny a první poločas snesl to nejvyšší měřítko. Do první velké šance se dostali hosté, Mirvald bohužel trefil nohy gólmana. Opět se ukázalo okřidlené nedáš, dostaneš. Prohraný souboj na lajně, nadýchaný centr do vápna a nikým nehlídaný útočník domácích měl jednoduchou práci, 1:0. Šance na vyrovnání přišly vzápětí. S nimi ovšem i naše stará bolest, jejich neproměňování. Vyrovnat mohli Kašpárek, Masný nebo Kratochvíl, úspěšný byl ale soupeř.

Zbytečná ztráta míče na půlce, jednoduché obejití stopera a gól na přední tyč. Druhá šance domácích, druhá branka. Novou krev do žil nám vlil vyrovnávací gól. Ten si do brány po našem rohu poslal gólman Zlína. Po této minele jsme měli navrch, jenže přišla další chyba zadních řad a bylo 3:1. Je to škoda. V první půli byl počet šancí na obou stranách 5:5. Domácí z toho vytěžili tři góly, my ani jeden. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1.

Začátek druhé půle patřil nám, ale bylo to platonické a bez užitku. Postupem času převzali taktovku hry domácí mladíci, ale jakoby se karta obrátila. Jejich šance zůstaly bez využití a úřadovali jsme my. V 60' snížil krásnou střelou do šibenice Kocian. Zápas dostal nový náboj a stále bylo o co hrát. Když už to vypadalo, že si Zlín pohlída těsný náskok, potáhl míč po lajně Kratochvíl, poslal jej před bránu a na zadni tyči ho uklidil Mirvald, 3:3. V samotném závěru mohl ještě rozhodnout o naší výhře Repček, ale gólman ho vychytal. Nakonec z toho byla zasloužená remíza 3:3.

Jak jsem psal v úvodu. Nejtěžší soupeř v dosavadní části přípravy a výborný zápas. Ve vysokém tempu, nahoru, dolů, spousta šancí, ale i chyb na obou stranách. Stále je na čem pracovat a rozhodující budou až mistrovská utkání. Nicméně za dnešní výkon poděkování, až na pár zbytečných chyb. Tyto si v soutěži nesmíme dovolit.