ne 5. 11. 2023 14:00 @ Val.Mez, MSŽD-U 15 sk. E, 2. kolo

Pyrrhovo vítězství pro U15

TJ Valašské Meziříčí : 1.FC Viktorie Přerov 0:4 (0:2)

Branky: Večerka 2x, Keiling, Dorazil

Sestava: Žák - Steffan (41´ Janda), Dolejší, Svozil, Keiling (41´ Švirk) - Dorazil, Jakubec (41´ Lipták), Hrubý - Hagan (41´ Nádvorník), Sedláček (41´ Večerka), Tomeček

Úvodní fotka přesně charakterizuje naše představení ve Valašském Meziříčí. Ne, že bych se chtěl předvádět na fotkách, ale je to takové symbolické. "Tak někde tam, za Radhoštěm, je asi naše forma z posledních kol Adame". Daleko od pravdy bych nebyl, jelikož jsme za celých osmdesát minut nepředvedli zhola nic. Troufám si říct, že domácí byli lepší a jestli ne, tak minimálně chtěli hrát a dali do toho i srdce. My jsme přijeli jako frajeři s tím, že to zřejmě půjde samo a ono to nešlo. Jaké zjištění, že naplno se musí hrát v každém zápase. Pokud jsme si měli vybrat "blbej den" a dostat facku, tak to bylo právě včas. S tím, co jsme včera předvedli na Valašsku, bychom v Ostravě dostali desítku.

První poločas byl ještě jakž takž. Hrálo se více na polovině soupeře, ale naše hra byla jalová a nepřinesla žádný užitek. Navíc jsme si museli dávat pozor na rychlé protiútoky domácích. první branky přišla až v 15´. Po faulu na Sedláčka zahrál trestný kop Dorazil. Kopl jej na zadní tyč, kde číhala dvojice Tomeček, Keiling a druhý jmenovaný hlavou poslal míč do brány, 0:1. Na druhý gól jsme si museli počkat až na samotný konec první půle. Další trestný kop, tentokrát už na naší polovině, rozehrál Dolejší na krátko se Svozilem, ten s míčem pokračoval na půlku domácích a poslal nadýchaný centr na zadní tyč. Tam si naběhl pohodlně Dorazil a hlavou zvýšil naše vedení na 0:2. Tolik vše k prvnímu dějství. Jinak to byl chaos, zmatek a zmar. Navíc Valaši byli čím dál víc nebezpečnější. Jen štěstí na naší straně pomohlo k tomu, že jsme neinkasovali.

Nepomohl ani důrazný proslov o přestávce. Chlapci si dál pokojně pokračovali v tom svém a trenéry nikdo neposlouchal. Byli jsme tam zbyteční. Vlastně jako bychom tam ani vůbec nebyli. Prvních dvacet minut druhé půle byla doslova hrůza. Nedalo se na to ani dívat. Tady byli domácí jednoznačně lepší a jen díky Žákovi jsme neinkasovali. Vrchol všeho byla situace, kdy si hráč č.10 pohrál se čtyřmi našimi hráči a pořádně protáhl Žáka. Ostatně ten se potil celý druhý poločas. V 65´jsme předvedli další pěknou akci. Dolejší vzadu zakombinoval se Svozilem, přihrál Nádvorníkovi, jež poslal míč před bránu. Kdo by čekal, že Večerka pohodlně dopraví míč do brány, škaredě by se mýlil. Nebýt smůly domácího gólmana, letěl by míč ven z brány.  Štěstí bylo opět při nás a vedli jsme 0:3. Tohle si zápas zlomilo. Poslední branku přidal opět Večerka. Po akci domácích jsme šli do rychlého protiútoku. Večerka se dostal přes bránícího hráče, Nádvorník mu odtáhl stopera mimo a náš útočník mohl jít sám na bránu a prostřelit gólmana, 0:4. Příliš krutý výsledek pro výborně hrajícího soupeře. Bylo mi jich líto. Prohrát jsme si spíš zasloužili my.

Co nejrychleji zapomenout a hodit to za hlavu. Máme před sebou poslední zápas podzimu a opět to bude souboj o první místo. Již potřetí. Takže bude to do třetice všeho dobrého nebo to prokletí neprolomíme ani na třetí pokus? Pokud budeme hrát jako včera, rozhodně ne.