4:1
ne 12. 5. 2024 10:00 @ St. Město - Širůch, MSDD-E st, 25. kolo

První poločas U19 rozhodl

TJ Jiskra Staré Město - 1. FC Viktorie Přerov 4:1 (4:1)

Sestava: Marák - Dressler, Jakubec (58. Neumann), Stískal, Smékal (73. Běhal) - Holý - Pistovčák, Řezníček, Šimeček, Jakubowicz (83. Spilka) - Váleček (83. Riliak)

Střídali: Zemánek, Koutný, Steffan

Branky: Šimeček

Vstup do utkání byl z naší strany vydařený. Ve 12. minutě jsme se dostali do vedení Šimečkem, který hlavou ve shluku několika hráčů mířil přesně za domácího brankáře - 0:1. Bohužel radost z vedení nám dlouho nevydržela. Ve 13. minutě jsme neubránili hráče před naší šestnáctkou a prudká střela na zadní tyč se stala vyrovnávací - 1:1. O pět minut později v 18. minutě jsme faulovali v našem pokutovém území a domácí penaltu s jistotou proměnili - 2:1. Další rána přišla ve 30. minutě, kdy jsme neubránili standartní situaci - 3:1. Do poločasu jsme obdrželi další branku. Ve 40. minutě po jednoduché kombinaci domácí zvýšili na 4:1.

Do druhé půle jsme nastoupili v jiném rozestavení s představou, že budeme více nebezpečnější. Ovšem i tak se nám nedařilo se více prosadit v útočné fázi. Naší otevřenější hrou soupeř navíc hrozil rychlými protiútoky, ale ty jsme byli schopni ubránit. Výsledek z prvního poločasu se nezměnil a zůstal tak výsledkem konečným.

Dnes se můžeme odpíchnout od prvního poločasu, ač výsledek hovoří jasně pro soupeře, byli jsme schopni vyvinout tlak na soupeřově půlce. Vytvořili jsme si také mnoho standartních situací a rohových kopů, bohužel zůstaly nevyužity. Naopak se musíme zaměřit na obrannou činnost a oprostit se od individuálních chyb, které dnešní utkání rozhodly. Paradoxně druhý poločas při daleko ofenzivnější formaci jsme branku neobdrželi, bohužel ani nepřidali.

V sobotu nás čeká důležité utkání na domácí půdě s Kroměříží B, na které se musíme nachystat a zvládnout ho za plný počet bodů.