so 3. 6. 2023 17:00 @ Přerov, MSD-E, 25. kolo

První domácí body pro muže

1.FC Viktorie Přerov : SFK ELKO Holešov 1:1 (1:1)

Branky: 16' Masný - 18' Gettler

Sestava 1.FCV: Mikeš - Hretsajčuk, Kuča F., Javora, Řezník - Kocian V. - Masný (85' Vyroubal), Mirvald, Kocian A., Caletka (81' Řezníček) - Kratochvíl (71' Pistovčák)

Poslední domácí představení přineslo první body z našeho hřiště. Opravdu na jaře žádné okřidlené přísloví o domácí tvrzi neplatilo. Spíš to byl výprodej.

Povzbuzeni výhrou v Šumperku jsme začali dobře. Hrál se celkem svižný fotbal a oba celky se snažili toho druhého překvapit. Nam se to povedlo v 16'. Masný vybojoval míč před naším vápnem, přihrál jej Kratochvílovi a ten ho přenesl n druhou stranu. Caletka s Řezníkem si prohráli s obranou a druhý jmenovaný dal pod sebe Masnému, 1:0. Z vedení jsme se neradovali dlouho. V 18' boční střelu Mikeš pouze vyrazil před sebe, k míči se prodral Gettler a bylo srovnáno. Tento stav vydržel až do konce prvního dějství.

Druhá půle už nebyla tak dobrá podívaná. Zvláště ne pro naše barvy. Velké šance měl spíše soupeř a buď je vychytal Mikeš nebo spálil hostující Kovář. Před bránou hostí to asi nejvíce hořelo po nepovedené malé domů a při odkopu stopera, jenž skončil v rukou gólmana a domácí se dožadovali pokutového kopu. Tady bych stál za rozhodnutím arbitra, ale další jeho verdikty byly přinejmenším kontroverzní. Nicméně branka již nepadla žádná a tak se oba soupeři rozešli smírně.

S ohledem na šance soupeře ve druhé půli je to dobrý bod. Stačilo je takto sbírat celou sezónu a mohli jsme být v klidu už dávno.