ne 26. 3. 2023 12:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 14 sk. E, 15. kolo

Prohra U14 i přes výborný výkon

1.FC Viktorie Přerov : FC Hlučín 0:1 (0:1)

Sestava: Žák - Keiling, Švirk, Večerka, Steffan - Dorazil, Sedláček - Janda, Jurečka, - Nádvorník

Střídání: Dorazilová, Hagan, Hrubý, Jakubec, Golodny

První jarní domácí utkání jsme sehráli s týmem, okupujícím čelní příčky tabulky. Jestli někdo, jako třeba já, čekal velký průšvih, byl by na omylu. Chlapci a děvče mě dnes velmi mile překvapili.

Začátek utkání patřil nám a první velká šance Jandy skončila na břevně. Další minuty jsme drželi s favoritem krok a pustili ho do jediná šance, kterou kryl Žák. Soupeř s přibývajícími minutami získával stále více ze hry, ale dostat se šancí jsme mu nedovolili. Chyby se však stávají. My jsme si tu svou museli vypít, jako kalich hořkosti, až do dna. Nezachytili jsme na krátko zahrátý roh ani náběh na přihrávku a byla z toho branka na 0:1.

V dalším průběhu první půle jsme postupně prostřídali všechny hráče z lavičky, ale k mému údivu se ráz utkání nijak nezměnil. Je vidět, že už můžeme počítat se všemi hráči a nemusíme spoléhat jen na ty "osvědčené". Tohle je super poznatek. Kádr se nám tak trošku rozšířil a můžeme si vybírat. Je to pozitivní i v tom, že nikdo nemá svoje místo jisté. Výborně se dnes předváděl Žák, jenž zlikvidoval spoustu šancí hostí a tak jsme po prvním dějství prohrávali pouze o tu jednu branku.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji. Byli jsme hodně nahoře a lépe jsme presovali. Z toho pramenily i naše šance, jenže jsme je nedotáhli do konce. Myslím, že druhá půle byla daleko lepší, než ta první. Tlačili jsme se dopředu a soupeř byl kolikrát rád, že jsme nedokázali dotáhnout naše akce do finálové fáze. Těší mě, že hráči začínají nabývat sebevědomí a dovolí si hrát více na míči. Tohle nás posune dál. Našim cílem je dát tento tým dohromady tak, aby v U15 hrál o čelo tabulky. Cesta je nalajnovaná a je jen na nás, jak se s tim porveme. Do konce zápasu už nepadla žádná další branka. Prohra 0:1 byla zasloužená, ale zase je tam vidět posun.

Jdeme svoji cestou. Jestli je správná, ukáže až příští sezóna. Já věřím, že je. Postupně se do hry dostává celý kádr a již není moc vidět rozdílu mezi základem a střídačku. Nepropadla ani Eliška Dorazilová, pro niž to byl poslední zápas za nás. Odchází do Sigmy Olomouc a my ji na její další fotbalovou cestu přejeme jen to nejlepší.

Eli, děkujeme ti za ty dva a půl roku strávených mezi těmi chlapci. Ne vždy se k tobě chovali jako k dámě, ale oni to jednou pochopí a začnou tě uznávat. Přejeme ti hodně štěstí a sportovních úspěchů ve tvém novém působišti a dveře k nám máš vždy otevřené. Ať se ti daří.