pá 1. 9. 2023 17:00 @ Sokolská ul., MSD-E, 5. kolo

Přerov zaplavila euforie, rozhodla branka v nastavení

1.FC Viktorie Přerov : TJ Slovan Bzenec 1:0 (0:0)

Branka: 93´ Javora

Sestava 1.FCV: Bělka - Janyška, Kuča, Javora, Řezník - Kocian V. - Jakubowicz (71´ Braun), Kocian A. (71´ Verbich), Kudlička, Caletka (86´ Otáhal) - Repček

Čekal nás silný soupeř, který posbíral 7 bodů a v posledním zápase porazil Šternberk 4:0. My zatím doma nevstřelili ani branku a obě utkání jsme prohráli. Favorit tak byl jasný. Nicméně od úvodu se nám dařilo se soupeřem držet krok. První tutovku vytvořili po krásné rychlé akci Kudlička a Caletka, bohužel druhý jmenovaný byl v samostatném úniku vychytán. Poté se zaskvěl Bělka, kdy po sérii rohových kopů Bzence chytil velkou šanci soupeře. Do další příležitosti upaloval V. Kocian, Jakubowicz a Repček. Situaci 3 na 1 však zazdili. Další příležitost měl Jakubowicz, ani on však na poslední chvíli nezakončil a tak poločas skončil 0:0. O pauze jsme se povzbudili, cítili jsme, že dnes určitě na body máme.

Druhý poločas začal mírným tlakem Bzence, ale postupně jsme hru ovládli. První tutovku měl po přihrávce V. Kociana Repček. Upaloval sám na brankáře, ale na těžkém terénu situaci nedokázal vyřešit brankou. Po další akci jsme měli možnost zahrávat přímý kop a Repčekova střela trefila jednoho z hostů do ruky a to už v pokutovém území, k překvapení všech však píšťalka opět zůstala němá. Poté přišly chvíle Brauna, dostával se do několika zajímavých situací, ale bohužel je řešil až příliš zbrkle. Když už to vypadalo na remízu, přišla v 89. standardní situace, Řezníkův centr našel přesně hlavu Javory, ten však míč jen lízl, na zadní tyči dobře dorážel v obrovské šanci Braun, ale těsně minul odkrytou Bzeneckou svatyni. Chuť si však spravil v 93. minutě. Došel totiž pro faul ze stejného místa a akce se tak mohla zkopírovat. Řezníkův skvělý centr, Javora nikým nehlídán trefuje přesně hlavou tam, kam jsme si všichni přáli - do sítě - 1:0.

Následující minuty euforie není třeba popisovat. Kdo tam nebyl, stejně to nepochopí. Zvítězili jsme 1:0 a mohli si tak naplno užít, že dosavadní vykonaná práce konečně přináší ovoce.

Jsou to pro nás vybojované 3 body. Vůle dnes předčila kvalitu a to dle mého názoru na obou stranách. I soupeř totiž dřel, jakoby to bylo utkání o vše. Na fotbal se místy nedívalo dobře. Na rozbitém hřišti to možná ani jinak nešlo, ale nevymlouvejme se. Byly tam momenty, které jsme měli vyřešit fotbalověji. Na druhou stranu obrovská pochvala klukům za vedení zápasu. Neustále jsme byli ostražití, soupeře jsme moc do ničeho nepustili a postupně si troufnu říct, že jsme převzali otěže. Podruhé za sebou jsme neinkasovali, což mě velice těší. Trpělivě jsme si vyčkali na své šance a tu poslední jsme proměnili.

Tento zápas se zařadil do skupiny těch, na které nikdy nezapomenu. Do Rýmařova příští týden můžeme jet s úplně čistou hlavou. Pokusíme se uspět i potřetí v řadě.