so 22. 4. 2023 12:00 @ Alšova ulice, MSŽD-U 14 sk. E, 19. kolo

1.FC Viktorie Přerov : 1.FC Poruba 2:5 (0:2)

Branky: Večerka, Dolejší

Sestava: Žák (Kruták) - Keiling, Švirk, Večerka, Steffan - Jakubec - Jurečka, Hrubý, Dolejší, Nádvorník - Svozil

Střídání: Dorazil, Janda, Lipták, Rybka

Po třech výhrách v řadě jsme byli namlsaní a chtěli jsme konečně porazit Porubu. Hodně jsme si věřili, ale realita nás posadila velmi rychle zpět na zem. Prohra 2:5 byla hodně krutá a nemyslím si, že by odpovídala tomu, co se dělo na hřišti.

Již před utkáním jsme hráčům říkali, že to bude těžké a že bude třeba pohlídat začátek zápasu. Bohužel jsme předvedli pravý opak. Nezachytili jsme vstup do utkání a nedělali spoustu chyb. Již v 7' nechal Keiling odcentrovat soupeře před bránu, Žák při zákroku podklouzl a zcela volný útočník pohodlně uklidil míč do prázdné brány, 0:1.

V 15' jsme měli výhodu rohového kopu a skončilo to další brankou v naší síti. Steffana obrali hosté o míč při jeho zpracování, rychlý míč dopředu, kde jej ještě Nádvorník posunul ve skluzu na nohy útočníka a ten už si tváří v tvář Žákovi poradil, 0:2. Mohli jsme být rádi, že to skončilo pouze 0:2. Byli jsme chvílemi na ručník. Hrozný poločas. Jako bychom ani nebyli na hřišti. Bylo třeba začít s přestavbou pro druhou půli.

Nejdřív jsme ale museli hráčům trochu promluvit do duše a nebylo to zrovna v přátelském duchu. Druhý poločas byl ukázkou toho, jak jsme se měli prezentovat i v tom úvodním. První minuta přinesla snížení na 1:2. Krásnou akci založil ze středu hřiště Dorazil. Průniková přihrávka našla Dolejšího, ten poslal míč do vápna a Večerka jej na druhý pokus poslal do sítě.

Ve 47' to bylo opět o dvě branky. Rychlý protiútok soupeře skončil brankou na 1:3, kdy Kruták zůstal v bráně místo vyběhnutí a krátký byl i na následnou střelu na zadní tyč. Snížení přišlo rychle. Nádvorník utekl po lajně, poslal míč před bránu a na zadni tyči ho uklízel Dolejší, 2:3. Další krásný gól z naší strany. Bohužel byl poslední. Snažili jsme se o vyrovnání, ale šance, které jsme si dále vytvářeli zůstaly bez využití. Hosté v 70' odskočili na 2:4 A v poslední minutě ještě přidali pátou branku. Konečný výsledek 2:5.

Tohle jsme si prohráli v první půli. Ta druhá, až na pár chyb, byla dobrá a byli jsme v ní jasně lepší. Prolajdat jeden poločas v takovém zápase je luxus. Dnes nás to stálo lepší výsledek. I tam si myslím, že zápasu by slušela remíza. Bohužel.