so 8. 4. 2023 15:30 @ Přerov, MSD-E, 17. kolo

Patnáct minut na výhru nestačí

1.FC Viktorie Přerov : HFK Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 23' a 27' Novotný

Sestava 1.FCV: Mikeš - Kratochvíl (79' Kuča F.), Javora, Kuča D., Hretsajčuk (60' Pistovčák) - Kocian V. - Řezník, Mirvald, Repček, Masný (70' Otáhal) - Kašpárek

Boj o záchranu. Tak by se určitě dal nazvat včerejší zápas s HFK Olomouc. Místo toho, jsme opět bojovali sami se sebou. Utkání jsme nezvládli a ve třetím zápase po sobě jsme vyšli střelecky naprázdno. Situace není kritická, ale v pohodě se zjevně nenacházíme.

Od úvodního hvizdu to bylo takové neslané, nemastné. Šancí moc nebylo a hrálo se spíše mezi oběma šestnáctkami. Na branku se, stejně jako v minulém utkání, čekalo něco přes dvacet minut. A bohužel jsme ji dostali my a opět dvě slepené. Nejdříve se Novotný otočil kolem našeho hráče a poslal míč do sítě kolem gólmana. Čtyři minuty nato vystŕihl krásné nůžky a poslal míč pod břevno, 0:2.

Hodně ledová sprcha. Pár minut jsme byli dole, ale pak se do konce poločasu začal hrát fotbal. Šance měl soupeř, ale hlavně my a teda. Sám před prázdnou bránou minul Masný, v gólových příležitostech se ocitli ještě Kašpárek, znovu Masný a Repček. Skóre 0:2 však vydrželo až do přestávky.

Po ní fotbal zase upadl do šedi podprůměru. Hostům vedení stačilo a nám nevycházelo nic. Šance přišly až v posledních deseti minutách, ale dnes nám zase nebylo přáno. Asi by se mohlo hrát až do tmy, ale branku bychom neviděli. Je to škoda, na remízu to určitě bylo. Na šance to byla plichta, ale na ty se ve fotbale nehraje. Zbytečná ztráta s posledním se nám může vymstít. Nahráno určitě nemáme.

Co k tomu říct. Minulý týden to byla hrůza. Dnes to taková katastrofa nebyla, ale ty šance a jejich proměňování. A pak ta laxnost v obraně. Na branky se nadřeme, ale soupeřům je dáváme na zlatém podnose. Takhle to dál nepůjde. Je třeba se zklidnit a vrátit se k naší hře. Ta se ale někam vytratila a nebude lehké ji najít.