so 22. 4. 2023 16:00 @ Přerov, MSD-E, 19. kolo

Na Zbrojovku jsme nestačili

1.FC Viktorie Přerov : Zbrojovka Brno "B" 1:3 (0:1)

Branky: 89' Repček - 7' Sedlák, 62" Sawalha, 83' Kolář

Sestava 1.FCV: Mikeš - Kratochvíl (79' Kocian A.), Kuča D., Javora, Řezník - Kocian A. - Masný (63' Otáhal), Mirvald, Repček, Vyroubal (79' Pistovčák) - Kašpárek (46' Kuča F.).

Potvrdit výhru z Bzence a odpoutat se od konce tabulky. To byly dva cíle pro sobotní utkání s rezervou Zbrojovky. Soupeř sice přijel bez hráčů A týmu i tak byl kvalitní a nad naše síly.

Již od úvodního výkopu bylo jasné, že to bude těžký zápas. Hosté do utkání vstoupili sebevědomě a již v 7' si otevřeli střelecký účet. To Sawalha poslal průnikovou přihrávkou do šance Sedláka a ten nezaváhal,  0:1. Po většinu prvního dějství měl soupeř více ze hry, ale pár šancí jsme měli i my. Gólově se do přestávky neprosadil nikdo a tak zápas zůstal otevřený i do druhého poločasu.

Druhá půle však měla podobný průběh jako první. V 62' navíc Sawalha zajistil hostům dvougólové vedení. Od této branky se zápas dohrával v poklidném tempu. Vzrušení přineslo až závěrečných deset minut. Nejprve se v 83' prosadil střídající Kolář a zvýšil již na 0:3. Minutu před koncem upravil Repček na konečných 1:3.

Zbrojovka byla lepší, to si musíme přiznat a zápas co nejrychleji hodit za hlavu. V neděli nás čeká třaskavé derby v Kozlovicich a týden nato důležitý domácí zápas se Vsetínem. Tam je potřeba zvítězit a dostat se do klidu.