so 18. 3. 2023 16:15 @ UMT Tyršova, MSŽD-U 14 sk. E, 14. kolo

Na úvod prohra

FC Fotbal Třinec : 1.FC Viktorie Přerov 3:0 (2:0)

Sestava: Žák - Holý, Keiling, Večerka, Steffan - Sedláček - Janda, Jurečka, Hrubý, Dolejší - Hagan

Střídání: Dorazil, Dorazilová, Jakubec, Kruták, Golodny

První jarní mistrovské utkání jsme odehráli v Třinci. Krásné počasí, skvělá umělka, jen my nejsme stále v pohodě. Čtyři nemocní hráči ze základu a dobíhající problémy u dlouho zraněných hráčů. Žádné velké očekávání jsem vůči tomuto zápasu neměl. Mohli jsme opravdu jen překvapit.

Od úvodních minut bylo vidět, že domácí jsou na tom lépe. Zmatky v nově složené stoperské dvojici nevěstili nic dobrého. V 17" přišla první velká chyba. Ztráta míče na půlce v přechodové fázi, klička přes dva hráče a průniková přihrávka za stopery. Útočník domácích už to měl jednoduché, 1:0. Šest minut nato si s námi poradil pomezní rozhodčí. Pustil jasný metrový ofsajd a bylo vymalováno, 2:0. Tady jsem klukům prostě neměl co vytknout. Jasná chyba rozhodčího. Nic to však nemění na faktu, že směrem dopředu jsme toho moc nevymysleli a vedení domácích bylo naprosto zasloužené.

Ve druhé půli se hra přece jen trochu vyrovnala a zaměstnávali jsme i soupeřova gólmana. Nicméně jsme inkasovali opět my. Steffan fauloval ve 43' na hranici vápna a Třinec nabídnutou penaltou nepohrdl, 3:0. To byl také pro dnešek poslední gól utkání. Bez využití zůstaly šance na obou stranách a je škoda, že jsme nedali aspoň ten čestný zásah. Za snahu bychom si to určitě zasloužili. Konečný rezultát 3:0, domácí šli za výhrou již od první minuty a zasloužili si ji.

Prohra mě dnes netrápí, naopak jsem to čekal horší. Jak jsem předpokládal, do herní i fyzické pohody se dostaneme tak na konci dubna. Důležité bylo, že si všichni, bez rozdílu, zahráli aspoň 30 minut. Dnes bych určitě vyzdvihnul Steffana. Odehrál konečně celé mistrovské utkání a i když byl u té penalty, zahrál skvěle. Přesně tohle jsem od něj čekal. Nebát se, být víc na míči a podporovat útok. Skvělé Steffi, ale trvalo to, že? Své si opět odehrál i benjamínek sestavy Erik Holý na pravém beku. Příští týden nás čeká Hlučín. Snad už na tom budeme lépe a porveme se o výsledek stejně jako u nich.