ne 28. 5. 2023 17:00 @ Žerotínova-tráva č.1, MSD-E, 24. kolo

FK Šumperk : 1.FC Viktorie Přerov 1:2 (0:1)

Branky: 64´ Antl - 37´ a 55´ Otáhal

ČK: 73´ Otáhal

Sestava 1.FCV: Mikeš - Hretsajčuk, Kuča F., Javora, Řezník - Kocian V. - Masný (88´ Pistovčák), Kocian A. (90´ Vyroubal), Mirvald, Caletka (83´ Kratochvíl) - Otáhal

Prokletí zlomeno. Po hodně černé sérii pěti zápasů bez bodu a s jedním vstřeleným gólem se konečně podařilo vyhrát. Vítězství se nerodilo lehce a závěr utkání byl hodně nervózní. Přispěla k tomu další červená karta a nutnost hrát skoro 20 minut v deseti. Zvládli jsme to a z podhůří Jeseníků vezeme všechny tři body.

Od začátku jsme šli do zápasu s tím, že už chceme bodovat. Dařilo se nám narušovat kombinace domácích a znepříjemňovat jejich hru. Přečkali jsme spoustu nebezpečných náznaků akcí a hlavně rohové kopy. Po jednom z nich, jsme se ve 37´ dostali do brejku a po ose Mirvald - Masný - Otáhal jsme šli do vedení 0:1, když branku vstřelil posledně jmenovaný. Jelikož po našem rohovém kopu minul v jasné příležitosti Javora branku, šlo se do šaten za našeho hubeného vedení.

V úvodu druhé půle jsme přečkali tlak domácích a postupně se nám ho dařilo otupit. Navíc si trojice Mirvald, Masný a Otáhal zopakovala souhru z prvního dějství. Rychlá kombinace prvních dvou a skluz na zadní tyči třetího znamenal vedení 0:2. Vedení o dvě branky nám vydrželo deset minut. To domácí v 64´ snížili hlavou z rohového kopu. Další rána přišla v 73´. Po zbytečném faulu na polovině domácích uviděl druhou žlutou kartu Otáhal a šli jsme do desíti. Posledních patnáct minut bylo o vůli a bojovnosti. Kluci se semkli a bojovali. Mohli jsme i navýšit náskok, ale slibné šance masného, Pistovčáka a Mirvalda skončily bez gólu. I tak jsme závěr zvládli a konečně bodovali. Myslím, že zaslouženě.

Pochvala a poděkování patří celému týmu. Dnes tam bylo vidět to viktoriánské srdce. Poprvé dnes také nastoupil v základu Adam Kocian a vedl si velmi dobře. Je vidět, že i v budoucnu bude na čem stavět. Snad v sobotu potěšíme i naše fanoušky i na domácím hřišti. Teď už by snad mohly být nervy pryč a celý tým si může v posledních dvou utkáních fotbal užít v klidu.